۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
کد خبر 83321910
۰ نفر
آیین اردیبهشت تئاتر استان سمنان برگزار شد

سمنان- ایرنا- به مناسبت اردیبهشت تئاتر ایران، گردهمایی گروه های نمایشی استان سمنان به همراه تجلیل از استاد رحیم موسوی، چهره برجسته این رشته هنری، با حضور مسوولان فرهنگی استان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان شامگاه دوشنبه در آیین اردیبهشت تئاتر استان سمنان در سالن تئاترشهر سمنان، جایگاه تئاتر را ارزشمند خواند و از حضور حداكثری هنرمندان نمایش استان و همچنین زحمات ارزشمند سید رحیم موسوی در سال های فعالیت در انجمن نمایش استان سمنان قدردانی كرد.
احمد مرادی حقیقی رئیس انجمن نمایش استان سمنان نیز گفت: نحوه ثبت گروه نمایش در ارسال اخبار گروه ها توسط سرپرستان به منظور انتشار در مجموعه ایران تئاتر نیازمند هم افزایی بیشتر است.
استاد رحیم موسوی پس از نمایش ویدئویی از فعالیت های 50 ساله وی در این آیین، گفت: هیچ گاه بدون همراهی استادانی مانند خسرو به‌آیین، حسن جواهری، احمد مرادی و دیگر هنرمندان جدید و قدیم، نمی توانستم در این جایگاه و در این رشته هنری به موفقیت برسم.
در این آیین امیر بینایی مدیر كل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، سید عباس دانایی فرماندار سمنان، سید مسعود سیادتی رییس شواری اسلامی شهر سمنان، محمد همتی مسئول دفتر نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از هنرمندان، پیشكسوتان و استادان فرهنگ و هنر استان سمنان حضور داشتند.
به گزارش ایرنا، استاد رحیم موسوی، بعد از دوره چند ساله، ریاست انجمن نمایش استان سمنان را به احمد مرادی حقیقی دیگر پیشكسوت تئاتر استان سمنان واگذار كرد.
7339/6103