كاهش تصادفات در مسير يزد-اردكان با اجراي طرحهاي عمراني

يزد- ايرنا- مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان يزد گفت: اجراي طرح هاي عمراني و زيباسازي در دشت يزد- اردكان مي تواند بهره وري از فضاي سبز و كاهش تصادفات را به دنبال داشته باشد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومي فرمانداري ميبد، محمد رضا آخوندي در نشست منابع طبيعي كه با موضوع بررسي طرح چهارباغ در محور يزد ، اردكان و ميبد برگزار شد با اعلام آمادگي براي اجراي اين طرح افزود: با توجه به اينكه دشت يزد- اردكان از محورهايي است كه بيشترين صنايع استان در آن مستقر شده، اجراي اين طرح علاوه بر كاهش حوادث رانندگي و آلايندگي‌هاي زيست ‌محيطي مي‌تواند با توسعه فضاي سبز، محلي براي بهره‌وري عمومي باشد.
فرماندار ميبد هم با تشكر از اقدامات منابع طبيعي در ميبد، گفت: شهرداري، واحدهاي صنعتي و ادارات مرتبط و بخش خصوصي مي‌توانند با همكاري هم طرح خوب و چشمگيري را براي زيباسازي و بهينه‌سازي مسير ميبد به سمت پل خورشيد با ايجاد پل و زيرگذر و روگذر به سرانجام برسانند.
وي افزود: در مسير يزد، اردكان و اشكذر مي‌تواند طرح‌هاي خوبي شكل گيرد؛ همان‌گونه كه هركدام از شهرها در اين مسير طرح‌هاي خوب زيباسازي را در اين مسير پياده كرده‌اند.
حسين فلاح در ادامه تصريح كرد: مسير پل خورشيد به سمت اشكذر، مسيري بود كه آسيب‌ها و تصادفات زيادي را موجب مي‌شد اما با فعاليت‌هاي انجام‌شده طي 20 سال اين مسير مهارشده و ما با وجودي كه تصادفاتي را در اين مسير داريم اما كمتر شاهد تصادفات زنجيره‌اي هستيم.
فلاح يادآور شد: با همكاري‌هايي كه بخشداري، راهداري، اداره برق و...داشتند مسير 24 كيلومتري ميبد تا پل خورشيد كه مسيري حادثه‌خيز و محل عبور 150 الي 200 وسيله نقليه براي خدمات‌دهي به كارخانجات است، روشن شد.
وي همچنين اظهار داشت: شايد ميبد اولين شهري باشد كه در زمينهٔ سيل و آبخوان‌داري اقدامات خوبي را در اردوگاه بنستان، صدرآباد، سورك و ندوشن انجام داده است.
امام ‌جمعه ميبد نيز در اين نشست اجراي طرح چهارباغ از ميدان آيت‌الله خامنه‌اي تا پل خورشيد و در ادامه مسير اشكذر تا يزد را يكي از افق‌هاي مهم براي كل استان خواند و گفت: با طرح جامع مي‌توان اين مسير را به يك مسير زيباي عمومي تبديل كرد.
در اين نشست مقرر شد طرح جامع چهارباغ از سوي شهرداري تا اواخر مردادماه ارائه شود.
تأمين آب و مشاركت دادن بخش خصوصي از نيازهاي اساسي اجراي اين طرح است.
مركز شهرستان 104هزار نفري ميبد در 50 كيلومتري شمال غرب شهر يزد مركز اين استان قرار دارد.
9934/ 6197