جمعيت ورزشكاران بيمه شده چهارمحال و بختياري 19درصد رشد يافت

شهركرد - ايرنا- مديركل ورزش و جوانان چهارمحال و بختياري از رشد 19.3درصدي جمعيت ورزشكاران اين استان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا ، پيشتر جمعيت ورزشكاران بيمه شده اين استان بيش از 48هزار تا 60 هزار نفر عنوان شده بود.
حميد كريمي در ' كارگاه نظارت بر سلامت اماكن ورزشي' افزود: اميد است، با حمايت از ورزش قهرماني و همگاني به چشم انداز 90 هزار ورزشكار سازمان يافته به عنوان يكي از شاخص هاي توسعه ورزش در سال جاري دست يافت.
مديركل ورزش و جوانان چهارمحال و بختياري گفت: سلامت جامعه ورزش در گرو نظارت مستمر بر فعاليت باشگاه هاي ورزشي است.
به گفته وي، با توجه به لزوم حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه و رسيدن به ورزش سالم، بايد نظارت مستمر بر فعاليت هاي باشگاه هاي ورزشي بيشتر شود.
مديركل ورزش و جوانان استان اظهار كرد: نقش هيات پزشكي ورزشي به عنوان حمايت كننده ساير رشته هاي ورزشي بايد نقش پررنگ تري در حوزه نظارت و بررسي باشگاه ها داشته باشد.
وي با بيان اينكه هيات پزشكي ورزشي 550 ديدار از باشگاه ها را در سال گذشته انجام داده است، خاطر نشان كرد: ستاد نظارت علاوه بر انجام بازرسي، پيگيري نتايج و تحليل وضعيت موجود را با استفاده از ابزار و روش هاي الكترونيك به صورت مداوم در اولويت برنامه هاي خود قرار دهد.
كريمي، آموزش را يكي از مهمترين اهداف اداره كل ورزش و جوانان عنوان كرد و يادآور شد: در سال گذشته 417 دوره آموزشي در چهارمحال وبختياري توسط واحد آموزش اين اداره كل برگزار شد و بالا بردن سطح كيفيت و بهينه سازي اين دوره ها هدف سال پيش رو است.
دبيرشوراي عالي ورزش استان بر لزوم فعاليت بيشتر حوزه آموزش، به روز رساني علم مربيان، فعاليت تخصصي در حوزه سلامت باشگاه ها در هيات پزشكي تاكيد و خواستار برنامه ريزي واحد بازرسي، امور باشگاه ها و هيات براي مبارزه جدي با پديده شوم دوپينگ شد.
به گزارش ايرنا، ورزشكاران چهارمحال و بختياري در برخي از رشته ها از جمله بسكتبال، دووميداني، قايقراني ، تيراندازي با كمان، ووشو ، واليبال نشسته و ورزشهاي رزمي ديگر صاحب عنوان هاي ملي و بين المللي هستند.
2097