مديريت بحران خراسان شمالي به حالت آماده باش در آمد

بجنورد- ايرنا- مديركل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان شمالي گفت: با توجه به ورود سامانه بارشي به استان و پيش بيني بارش هاي رگباري، اعضاي شوراي مديريت بحران استان و فرمانداري ها براي امدادرساني در حوادث احتمالي به حالت آماده باش درآمدند.

جواد نظري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بر اين اساس، اكنون تمام دستگاه هاي اجرايي، شهرداري ها و فرمانداري ها در آمادگي كامل براي مقابله با خطرات احتمالي قرار دارند.
وي افزود: بر اساس اعلام سازمان هواشناسي سامانه بارشي از امشب تا پايان هفته استان را فرا مي گيرد كه لزوم آمادگي همه دستگاه ها را براي مديريت بحران احتمالي مي طلبد.
نظري يادآور شد: طبق پيش بيني هواشناسي، با ورود و فعاليت سامانه بارشي جديد، احتمال جاري شدن رواناب و سيلابي شدن مسيل ها وجود دارد از اين رو از مردم انتظار مي رود از اتراق در حاشيه رودخانه ها خودداري كنند.
وي افزود: همچنين هماهنگي هاي لازم با جمعيت هلال احمر، راهداري و حمل و نقل جاده اي و ساير اعضاي شوراي مديريت بحران استان براي مديريت حوادث احتمالي انجام شده است.
بر اساس پيش بيني اداره كل بررسي نقشه هاي پيش يابي هواشناسي و تصاوير دريافتي از ماهواره بيانگر جوي ناپايدار تا جمعه شب در استان است.
بر اين اساس با ورود سامانه بارشي به استان از روز سه شنبه تا چهارشنبه شب وزش باد گاهي شديد، افزايش ابر، بارش باران در پاره اي نقاط رگبار باران و رعدوبرق و در نقاط مستعد بارش تگرگ و مه پيش بيني مي شود.
بيشترين حجم بارش ها را سه شنبه شب در شمال استان بويژه منطقه رازو جرگلان و چهارشنبه براي اغلب مناطق استان بويژه مركز و جنوب و جنوب شرق استان است.
براي پنجشنبه بعدازظهر تا جمعه شب نيز بويژه جمعه بعدازظهر و شب رگبارهاي پراكنده باران در پاره اي نقاط با رعدوبرق و احتمال تگرگ پيش بيني مي شود.
از لحاظ دمايي نيز كاهش محسوس 12-10 درجه سلسيوس دما از سه شنبه تا صبح پنج شنبه را خواهيم داشت.
ط/ 6042