پنج تن و 703 كیلوگرم موادغذایی فاسد در همدان معدوم شد

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و كار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی همدان گفت: پنج تن و 703 كیلوگرم موادغذایی فاسد و خارج از چرخه مصرف در 10 روز نخست ماه رمضان معدوم شد.

لیدا رفعتی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان كرد: 2 هزار و 597 مورد بازرسی از واحدهای صنفی با آغاز طرح سلامت رمضان تا دهمین روز از ماه مابرك رمضان صورت گرفت.
وی اضافه كرد: 394 بازدید از شیرینی فروشی ها و كارگاه های قنادی و 375 بازدید از محل های تولید، تهیه و فروش اختصاصی زولبیا بامیه و شیرینی های سنتی انجام شد.
مدیر سلامت محیط و كار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی همدان ادامه داد: با توجه به افزایش عرضه آش و حلیم در ماه رمضان 127 مورد بازرسی نیز از مراكز فروش این مواد غذایی صورت گرفت.
رفعتی گفت: پیش از آغاز ماه رمضان نسبت به سركشی از اماكن متبركه نیز اقدام هایی صورت گرفت و در این مدت زمان بازرسان 331 بار به مساجد و اماكن متبركه سركشی كردند.
وی افزود: به منظور بررسی وضعیت سلامت اماكن بین راهی 38 بازدید و سركشی نیز از این محل ها در 10 روز نخست ماه رمضان صورت گرفت.
مدیر سلامت محیط و كار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی همدان اضافه كرد: با توجه به اهمیت سلامت آب 241 مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی و چهار هزار و 281 مورد كُلرسنجی انجام شد.
رفعتی انجام 174 مورد نمونه برداری مواد غذایی و یك هزار و 107 مورد سنجش با بهره گیری از تجهیزات پرتابل بازرسی را از دیگر فعالیت های صورت گرفته برشمرد.
طبق آخرین گزارش تعزیرات حكومتی همدان، برای 190 واحد متخلف از آغاز طرح سلامت رمضان پرونده تشكیل شده است.
7526/2090