۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
کد خبر 83321863
۰ نفر
پروانه رنگین بانو مهمان ناخوانده محلات سنندج

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهری شهرداری سنندج با اشاره به اینكه حشره ای سیاه رنگ در مراتع اطراف این شهر مشاهده شده است گفت: این حشره موجب نگرانی شهروندان شده است و به پروانه رنگین بانو شهره دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شرمین شریفی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعدازظهر دوشنبه تصاویری از حمله كرم های پروانه ای به برخی محلات مسكونی در شهرك اندیشه و شهرك ساحلی در شبكه های مجازی پخش شد.
وی افزود: با توجه به تماس برخی از ساكنان در خصوص بررسی موضوع به همراه كارشناسان حشره شناسی دانشگاه كردستان از یكی از محلات شهرك اندیشه بازدید شد كه حجم عظیمی از كرم های پروانه ای به این شهرك هجوم آورده بودند.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزی شهری شهرداری سنندج اعلام كرد: پس از بررسی موضوع و اعلام كارشناسان حشره شناسی مشخص شد نام این حشره پروانه رنگین بانو است كه در حال حاضر در مرحله لاروی و یا كرمینگی است و از علف های هرز اطراف شهر تغذیه می كند.
وی با بیان اینكه این حشره هیچگونه تبعاتی بهداشتی برای شهروندان ندارد، گفت: در روزهای آتی این كرم ها به پروانه های بسیار زیبا كه به رنگین بانو شهره است تبدیل می شوند.
شریفی یادآور شد: این سازمان در صدد است با بهره گیری از سموم ایمن اقدام به كنترل جمعیت آنها كرده و سم مورد استفاده هم كمترین مخاطره را برای شهروندان در برخواهد داشت.
7348 / 3034