مجموعه ورزشی پیامبر اعظم قم 98 درصد پیشرفت فیزیكی دارد

قم – ایرنا – مدیر كل ورزش و جوانان قم با اشاره به پیشرفت 98 درصدی ساخت مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) گفت:مراحل نهایی تكمیل این مجموعه مهم ورزشی درحال انجام است و درپایان ماه مبارك رمضان به صورت آزمایشی به بهره برداری می رسد.

رسول منعم روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگارایرنا با بیان اینكه بهره برداری ازاین مجموعه ورزشی موجب تحول و افزایش چشمگیر زیرساختهای ورزشی قم می شود اظهار داشت: تنها برخی از جزئیات و ریزه كاریهای این پروژه باقی مانده است كه بزودی به اتمام خواهد رسید.
وی ادامه داد: مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) با 9 هزار متر مربع زیربنا، شامل سالن ورزشی یك هزار و 500 نفره، استخر سرپوشیده و سالن های ورزشی كشتی پهلوانی و زورخانه در سطح بین المللی می باشد كه بیش از 375 میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز این مجتمع ورزشی هزینه شده است.
مدیركل ورزش و جوانان قم افزود: مجموعه ورزشی پیامبر اعظم در منطقه محروم امامزاده سید علی(ع) قم واقع در بلوار 15 خرداد احداث شده است وبا بهره برداری ازآن، بخش زیادی از نیازهای منطقه به زیرساخت های ورزشی برطرف می شود.
منعم ادامه داد: در این مجموعه ورزشی ،آخرین استانداردهای بین المللی مورد توجه قرار گرفته است به گونه ای كه امكان برگزاری مسابقات بین المللی در سالن ورزش پهلوانی و زورخانه ای این مجموعه وجود دارد.
وی اظهار داشت: قطعه زمینی رو به روی این مجموعه برای احداث مجموعه اقامتی خریداری شده است كه با احداث آن زمینه لازم برای میزبانی و اسكان رقابت های مختلف در قم بیش از پیش و در بالاترین استانداردها فراهم می شود.
عملیات احداث مجتمع ورزشی پیامبر اعظم قم اوایل خرداد ماه 93 با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد. قرار بود این پروژه مهم ورزشی 36 ماهه تكمیل و به بهره برداری برسد.
وزیر ورزش و جوانان بهمن ماه سال گذشته با سفر به قم از روند احداث این مجموعه ورزشی بازدید كرد.
7404/ 6133/