آموزش، حلقه مفقوده اشتغال زنان سرپرست خانوار

قزوین - ایرنا - اشتغال زنان سرپرست خانوار یك موضوع مهم و كلیدی برای توانمندسازی این قشر و خروج آنها از پوشش نهادهای حمایتی است با این وجود عدم آموزش و مهارت این افراد برای ورود به بازار كار یك چالش مهم پیش روی اشتغالزایی برای آنان محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، چند روز پیش بود كه در مراسم رونمایی از سند ارتقای وضعیت بانوان و خانواده قزوین، به آماری در خصوص زنان سرپرست خانوار اشاره شد كه حكایت از افزایش آمار این گروه از زنان در جامعه داشت.
بر اساس اطلاعات این سند تعداد خانوارهای زنان سرپرست نسبت به پنج سال پیش همچنان در حال افزایش بوده و طبق آخرین آمار موجود، سرپرستی سه میلیون خانوار در كشور به عهده زنان می است.
بنابر این محاسبات، حدود هشت درصد از جمعیت كشور به دلایلی مختلفی چون فوت و یا از كارافتادگی همسر، طلاق و یا اعتیاد همسر دارای سرپرست زن هستند و تنها در استان قزوین بیش از 40 هزار خانوار زن سرپرست وجود دارد.
در چنین شرایطی، اشتغال زنان سرپرست خانوار یك ضرورت انكارناپذیر است.
شرایط نامساعد اجتماعی، تحصیلات پایین و نداشتن مهارت و یا بازار نامناسب اشتغال، دیدگاه های تعصب آلود نسبت به زنان سرپرست خانوار و نداشتن اعتماد به نفس كافی همه و همه از مشكلات پیش روی این قشر برای داشتن شغل است كه توانمندسازی این قشر را به چالش می كشد.
این مسایل ضرورت حمایت بیشتر و تقویت آموزش در بین این قشر را می رساند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مركز قزوین به منظور بررسی این موضوع میزگردی برگزار كرد كه ماحصل آن در ادامه آمده است.

** 16 هزار زن سرپرست خانوار در قزوین تحت پوشش نهادهای حمایتی
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در این میزگرد گفت: زنان سرپرست خانوار هم از نظر آسیب های اجتماعی آسیب پذیرترند و هم به دلیل بر عهده گرفتن امور معیشت خانواده دارای شرایط خاصی هستند كه باید به آن توجه ویژه شود.
صدیقه ربیعی افزود: با توجه به فرهنگ و عرف ایرانی كه ازدواج مجدد زنان پس از فوت همسر چندان اقبال عمومی ندارد و همچنین آمار قابل توجه زنان مطلقه و افزایش امید به زندگی، تعداد زنان سرپرست خانوار قابل توجه است.
وی خاطرنشان كرد: اولویت و تمركز دولت بیشتر بر حمایت از زنان سرپرست خانواری استوار است كه به خاطر عدم توانایی مالی تحت پوشش نهادهای حمایتی چون كمیته امداد و بهزیستی قرار می گیرند.
ربیعی ادامه داد: رویكرد این نهادها در چند سال اخیر در جهت خودكفایی این زنان بوده تا از گردونه حمایت خارج شوند اما در بسیاری از این زنان به دلیل نداشتن توانایی لازم جهت پایداری و حضور در بازار، حمایت های مالی به هدف اصلی خود نرسیده است.
وی همچنین با اشاره به پرداخت تسهیلاتی به منظور توانمندسازی زنان سرپرست خانوار،گفت: لازمه این تسهیلات آن است كه پیش از پرداخت آن، مهارت هایی در حوزه بازاریابی و فنوان كسب و كار و نحوه ماندگاری در بازار كار به آنان آموخته شود چرا كه ورود بدون شناخت به بازار پس از مدتی با شكست مواجه شده و آنان را به بیكاران بدهكار تبدیل می كند.

**ضرورت برگزاری دوره های شناخت بازار و مخاطب برای زنان سرپرست خانوار
این مسئول اظهار داشت: در بسیاری از نمایشگاه های محصولات و تولیدات زنان سرپرست خانوار كه برگزار شدند اغلب این افراد از فروش رضایت كافی نداشتند در حالی كه هدف ما این است كه با پرداخت تسهیلات، زمینه اشتغال پایدار برای آنها ایجاد شده و درآمد مكفی جهت اداره امور خانواده به دست آورند.
به گفته ربیعی، گرچه نمونه های موفقی از این زنان داشته ایم اما افراد زیادی با تحصیلات پایین و فقر اطلاعات در كنار فقر اقتصادی داریم كه به تنهایی نمی توانند تصمیمات درستی بگیرند و باید مشاوره دریافت كنند.
ربیعی با بیان اینكه زنان سرپرست خانوار باید از بازار شناخت خوبی پیدا كنند، اضافه كرد: در بازدید های مكرر ما دیده شده به طور مثال یك زن سرپرست خانوار گلیم بافته اما در جذب مشتری ناموفق بوده چون از طرح و رنگی استفاده می كرده كه چندان خریداری در بازار امروز ندارد.
وی با بیان اینكه ضرورت برگزاری دوره هایی برای شناخت بازار و مخاطب برای این قشر احساس می شود،گفت: این افراد باید بتوانند با چنین آموزش هایی و دریافت تسهیلات علاوه بر خوداشتغالی به كارآفرین نیز تبدیل بشوند.
ربیعی با اشاره به برخی برنامه های كمیته امداد در قیمت گذاری محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار گفت: ما به دنبال این نیستیم كه كمیته امداد محصولات این زنان را قیمت گذاری و خریداری كند بلكه انتظار می رود زن سرپرست خانوار مانند سایر افراد جامعه بتواند با آنها در بازار رقابت كند و محصول او آن قدر توانمند باشد كه مانند بخش خصوصی با هر قیمتی به فروش برساند.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: رویكرد كمیته امداد و بهزیستی باید این باشد كه افراد و طرح های پشتیبان را جایگزین طرح های پرداخت تسهیلات مستقیم كند.
ربیعی افزود: زنان سرپرست خانوار بدون داشتن مهارت بالا و تجربه كافی تسهیلات اشتغال را از نهادهای حمایتی می گیرند اما پس از طی مدتی به علت شناخت ناكافی از بازار شكست می خورند و بدهكاری هم به بیكاری آنها اضافه می شود در حالی كه می توان به جای این تسهیلات مستقیم، با وارد كردن افراد پشتیبان كه توانایی ایجاد اشتغال دارند كاری كرد كه این زنان به این پشتیبان ها معرفی و از سوی آنها مورد حمایت قرار گیرند.
به گفته ربیعی در بسیاری از موارد عدم بهره مندی از مزایای تسهیلات پرداختی، سرخوردگی و ناامیدی را برای زنان سرپرست خانوار به ارمغان می آورد، در حالی كه با پشتیبانی یك فرد با تجربه و ماهر بهتر و زودتر به موفقیت می رسند.

**سهم تسهیلات مشاغل خانگی به زنان سرپرست خانوار اختصاص می یابد
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با اشاره به اقدام استانداری قزوین در خصوص حمایت از زنان سرپرست خانوار گفت: در كارگروه اشتغال استانداری مصوبه ای گرفته ایم كه 100 درصد تسهیلات مشاغل خانگی به زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار اختصاص یابد.
ربیعی افزود:همچنین دفتر امور بانوان استانداری طی تفاهم نامه ای با میراث فرهنگی درصدد معرفی افراد فعال دارای كسب و كار تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی به این اداره كل است تا مهارت های مورد نیاز را آموزش ببینند.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: یكی از موضوعات ضروری در حوزه اشتغال زنان سرپرست خانوار خلاقیت و نوآوری در تولید محصول است كه حرف اول را می زند.
وی اضافه كرد: كشورهای توسعه یافته در این خصوص از خلاقیت استفاده می كنند اما ما همچنان از شیوه ها و ابزارهای قبلی استفاده می كنیم.
ربیعی خاطرنشان كرد: در حوزه زنان و مشاغل خانگی اگر رویكرد ما به سمت مشاغلی نرود كه فناور باشند نمی توانیم با كشورهای دیگر رقابت كنیم.
این مسئول یادآور شد: در گذشته نظر نظریه پردازان این بود كه كارآفرینی مختص یك عده از افراد است اما امروزه رویكرد كشورها به این سمت رفته كه می توان خیلی از افراد را با آموزش كارآفرین كرد.
ربیعی اظهار داشت:در كشورهای دیگر از همان سال های مدرسه دانش آموزان را با كارآفرینی به طور عملی آشنا می كنند اما نظام آموزشی كشور ما با وجود پیشرفت هایی نسبت به گذشته همچنان با رسیدن به این نقطه فاصله زیادی دارد.
وی با اشاره به سهم پنج درصدی زنان سرپرست خانوار 15 تا 25 سال در كشور از جمله در استان قزوین، افزود: حداقل برای همین درصد از زنان نیز كه در سنین مناسبی برای آموزش هستند می توان فرهنگ كارآفرینی را نهادینه كرد.

** معافیت مالیاتی برای شركت های جذب كننده زنان سرپرست خانوار
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین همچنین به بسته های تشویقی برای به كارگیری زنان سرپرست خانوار اشاره كرد و گفت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مصوب كرده كه شركت هایی كه از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش نهادهای حمایتی استفاده كنند از معافیت های مالیاتی بهره مند خواهند شد.
ربیعی با بیان اینكه نهادهای حمایتی تاكنون چندان از این ظرفیت استفاده نكرده اند،گفت: همچنین زنان سرپرست خانور هم كه كارآفرینی كنند از معافیت مالیاتی بهره مند می شوند.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین افزود: در این حوزه باید به طرح و سیاست واحدی برای حل مشكلات اشتغال بانوان سرپرست خانوار برسیم.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین همچنین به ظرفیت بالای فضای مجازی برای رونق كسب و كار و بازار محصول اشاره كرد و گفت: در بیشتر كشورهای توسعه یافته محصولات هنری و صنایع دستی بانوان از همین طریق معرفی و تبلیغ شده و موفق بوده است.
ربیعی افزود: این گروه از زنان باید به علم بازاریابی اقتصادی و مدیریت جامع تبلیغاتی جهت رونق تولیدات خود مجهز شوند.

** سرپرستی 56 درصد خانوارهای تحت پوشش كمیته امداد قزوین با زنان است
معاون اشتغال و خوكفایی كمیته امداد امام خمینی(ره) قزوین نیز در این میزگرد گفت: هم اكنون 29 هزار و 136 خانوار در استان تحت حمایت معیشتی این نهاد هستند كه از این تعداد سرپرستی 16 هزار و 456 خانوار را زنان بر عهده دارند.
سید مرتضی دهقانی افزود: 56 درصد جامعه آماری مددجویان كمیته امداد قزوین را زنان سرپرست خانوار تشكیل می دهند.
وی اضافه كرد: نگاه كمیته امداد در راستای فقر زدایی، بیشتر متمركز بر روستاها و مناطق محروم بوده به گونه ای كه 15 هزار و 140 خانور تحت پوشش، ساكن روستاها و 13 هزار و 996 خانوار ساكن شهرها هستند.
دهقانی ادامه داد: این نهاد حمایتی در راستای توانمندسازی جامعه هدف خود برنامه های متنوعی را اجرا می كند كه اولین گام آن آموزش مددجویان است تا پس از آموزش و دریافت تسهیلات از بازاریابی و بازارسازی شغل شناخت یافته و سپس در عرصه فعالیت قرار گیرند چرا كه این قشر بدون آموزش تحت تاثیر نوسانات بازار دچار مشكل می شوند.
به گفته وی از سال 95 تاكنون 11 هزار و 776 نفر در كارگاه های آموزشی كمیته امداد كه عمدتا صنایع دستی است شركت كرده اند كه از این هفت هزار و 378 نفراز آموزش گیران زنان بوده اند.
دهقانی اظهار داشت: 60 درصد دوره دیدگان این كارگاه ها را زنان سرپرست خانوار و دختران بازمانده از تحصیل تشكیل می دادند.
وی خاطرنشان كرد: اگر جامعه فعال مددجویان كمیته امداد قزوین افراد 20 تا 50 سال در حوزه اشتغال باشند چهار هزار و 616 نفر در حال حاضر مستعد اشتغال هستند.

**ایجاد 2 هزار و 858 فرصت شغلی برای زنان سرپرست خانوار
معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد قزوین گفت: در سه سال گذشته در بحث پرداخت تسهیلات به جامعه هدف 9هزار و 980 فرصت شغلی برای خانواده های تحت پوشش فراهم شده كه هزار و 500 میلیارد ریال برای آن هزینه صرف شده است.
دهقانی اظهار داشت: از این تعداد فرصت شغلی ایجاد شده حدود 2 هزار و 858 مورد برای زنان بوده است كه 1535 مورد آن در روستاها و 1323 مورد در شهرها بوده است.
وی با اشاره به لزوم تقویت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، گفت: باید توجه ویژه ای به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار داشته باشیم و آنها را از كمك معیشت بگیری خارج و در راستای ایجاد اشتغال پایدار و انگیزه اقتصادی آنها را راهنمایی كنیم.
دهقانی ادامه داد: كمیته امداد برای زنان سرپرست خانواری كه توانایی كار كردن و آموزش پذیری نداشته و فاقد مهارت هستند مستمری پرداخت می كند اما برای سایر زنان دارای مهارت و یا مستعد یادگیری با آموزش و پرداخت تسهیلات اقدام به اشتغال زایی می كند.

**اساس توانمندسازی مددجویان در كمیته امداد، اشتغال زایی بازار محور است
معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد قزوین گفت: ادبیات توانمندسازی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد، اشتغال زایی بازار محور است و بخش عمده تسهیلات آن به این خانواده ها اعم از مرد و زن در درجه اول بر اساس پایداری طرح و دوم درآمد آن است.
دهقانی خاطرنشان كرد: در این راستا اگر طرح درخواست شده مددجویان ما به گونه ای باشد كه قدرت رقابت در بازار نداشته و یا تقاضای آن در منطقه ای اشباع شده باشد و احتمال شكست آن زیاد باشد تا حد امكان آن طرح را محدود می كنیم.
وی گفت: البته به منظور بازاریابی محصول مددجویان، بخشی از این محصولات توسط مجتمع اقتصادی كمیته امداد قیمت گذاری و خریداری می شود.
دهقانی ادامه داد: بخشی از این كار را هم به راهبران شغلی كه بازار كار را در جامعه می شناسند واگذار كرده ایم تا به جای آن كه كارگاه ایجاد كنند از مددجویان دارای مهارت كمیته امداد جهت كار استفاده و حق العمل آنها را پرداخت كنند.
این مسئول با بیان اینكه ایجاد اشتغال برای مددجویان كمیته امداد و بهزیستی ویژگی های خاصی نسبت به سایر افراد جامعه دارد،یادآور شد: در این خصوص تمام متولیان اشتغال باید با هم افزایی به گونه ای كار كنند كه منجر به اشتغالزایی این قشر شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر 13 هزار و 373 طرح فعال در كمیته امداد توسط مجریان زن و مرد هدایت می شود كه این تعداد طرح مدام توسط كارشناسان حوزه اشتغال ما مدیریت می شوند.
وی با تاكید بر اینكه در طرح های ما ظرفیت شناسی مناطق هم بسیار مهم است،اظهار داشت: به طور مثال اگر فردی در قزوین زیتون تولید كرده و به سمت طارم سفلی كه خود قطب تولید این محصول است ببرد امكان پذیر نیست.
دهقانی با بیان اینكه در پرداخت تسهیلات و حمایت از مددجویان آزمون و خطا نمی كنیم؛خاطرنشان كرد: بیشترین خدمات كمیته امداد در ایجاد اشتغال در بخش دامپروری و سپس خدمات است.
معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد قزوین گفت: تا سال 96 كمیته امداد با ایجاد اشتغال برای 1550 و درآمدزایی، این افراد را از چرخه حمایتی خارج شدند.
دهقانی ادامه داد: در سال 97 نه تنها هیچ خانواری از چرخه حمایت ها خارج نشد بلكه به خاطر شرایط سخت اقتصادی و تعطیلی برخی واحدهای تولیدی 9 هزار خانوار جدید به جمعیت مددجویان كمیته امداد قزوین اضافه شد و امروز به 29 هزار خانوار تحت پوشش رسیده ایم.

** كمیته امداد و بهزیستی متولی اصلی اشتغال نیستند
دهقانی اضافه كرد: نهادهای حمایتی مانند كمیته امداد و بهزیستی متولی اصلی اشتغال در جامعه نیستند و دستگاه های دیگر از جمله تعاون كار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزی، دامپزشكی و شهرك های صنعتی نیز باید نقش خود را در این زمینه ایفا كنند.
وی اظهار داشت: البته ما حق نداریم پرونده مددجویی را ببندیم مگر آن كه از نظر اقتصادی به خودكفایی كامل رسیده باشد.
این مسئول یادآور شد: مسئولیت ذاتی نهادهای حمایتی، آموزش نیست و ما فقط مسكّن هستیم و باید درمان اساسی توسط نهادهای دیگر صورت گیرد.
وی با تاكید بر اینكه بر خلاف تصور عموم، كمیته امداد تولید كننده فقر در جامعه نیست،گفت: اگر واحدهای تولیدی و فعالان صنعت مشكلات این حوزه را مدیریت می كردند امروز 9 هزار نفر به جمعیت آماری مددجویان ما در قزوین اضافه نمی شد.
دهقان ادامه داد: شرایط به وضعیت وارونه ای رسیده كه به جای آن كه نهادهای حمایتی زمینه معرفی مددجویان به واحدهای تولیدی و سازمان ها را فراهم كنند این نهادهای تولیدی هستند كه خواستار تحت پوشش قرار دادن این افراد در نهادهای حمایتی می شوند.
دهقانی تاكید كرد: در این شرایط،خانواده های تحت پوشش باید بدانند دایم نمی توانند تحت حمایت كمیته باشند و سقف حمایت ما نیز از افراد مستعد اشتغال تا پنج سال است تا در این مدت بتوانند با دریافت تسهیلات به خودكفایی كامل برسند.

**بسته های تشویقی كمیته امداد، فرصت خوبی برای جذب زنان سرپرست خانوار
معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد قزوین با اشاره به 2 بسته تشویقی در خصوص به كارگیری مددجویان كمیته امداد؛گفت: در بسته اول هر كارفرمایی كه از مددجوی ما استفاده كند 100 درصد حق بیمه كارفرما به مدت 2 سال توسط كمیته امداد پرداخت می شود.
دهقانی یادآور شد: همچنین پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به ازای هر نفر 200 میلیون ریال نیز امكان دیگری جهت تشویق كارفرمایان برای جذب مددجویان است.
معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد قزوین گفت: در سال 97 با وجود مشكلات اقتصادی سه هزار و 204 فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال برای جامعه هدف ایجاد شد كه بخش عمده آن با مبلغ 320 میلیارد از طریق تسهیلات بانكی، 100 میلیارد ریال از منابع صندوق ولایت و هشتاد میلیارد ریال نیز از هم افزاییش صندوق مهر و صندوق كارآفرینی امید بوده است.
دهقانی با اشاره به رتبه چهارم قزوین در حوزه اشتغال مددجویان افزود: نزدیك پنج تا 10 درصد مشاغل ایجاد شده هم دچار انحراف می شوند و تلاش ما این است كه این رقم كاهش یابد.


**نداشتن توانمندی مهم ترین چالش در حمایت از زنان سرپرست خانوار
معاون امور اجتماعی اداره كل بهزیستی قزوین گفت:نداشتن توانمندی و مهارت مهم ترین چالش در حوزه زنان سرپرست خانواری است كه برای كسب حمایت ها به نهادهایی مانند بهزیستی و كمیته امداد مراجعه می كنند.
هدی حقیقی افزود: اگر احساس خودكارآمدی این زنان افزایش یابد این حس و توان به آنها القا می شود كه بتوانند علاوه بر خود برای چند نفر دیگر هم كارآفرینی كنند.
وی همچنین به برخی نواقص قانونی و یا ناهماهنگی و كم كاری در بین دستگاه های متولی اشتغال اشاره كرد و گفت: در این چرخه نادرست حمایتی، امكانات و تسهیلات نهادهایی مانند بهزیستی و كمیته امداد فقط یك استارت حمایتی برای این زنان است تا حركت كنند و از این شرایط نجات پیدا كنند.
حبیبی با تاكید بر اینكه در حمایت از این زنان باید هماهنگی مناسبی بین دستگاه های مختلف شكل گیرد،گفت: در واقع باید این زنان برای آموزش به فنی و حرفه ای معرفی شوند تا پس از گذراندن دوره های آموزشی در اختیار ما قرار گیرند و وام به آنها پرداخت شود.
وی همچنین گفت: حتی در موضوعاتی كه آیین نامه قانونی هم وجود دارد ضمانت اجرای مناسبی نداریم به طور مثال در مساله كودكان كار آیین نامه مصوب هیات وزیران را داریم اما به درستی این موضوع محقق نشده است.

** 2 هزار و 310 زن سرپرست خانوار تحت پوشش خدمات بهزیستی قزوین
معاون امور اجتماعی اداره كل بهزیستی قزوین گفت: در حال حاضر 2 هزار و 310 زن سرپرست خانوار در مجموع با 6 هزار و 930 عضو خانوار از خدمات مستمری ماهانه این اداره كل بهره مند هستند.
حقیقی افزود: همچنین 1300 نفر نیز در پشت نوبت برای حمایت های این اداره كل هستند كه از محل هدفمندی یارانه ها معیشت می گیرند و منتظر هستند با خروج تعدادی از زنان موجود از چرخه حمایتی به جمع مددجویان اضافه شوند.

**تشكیل 16 گروه همیار زنان سرپرست خانوار در قزوین
حقیقی گفت: دفتر توانمندسازی علاوه بر پرداخت وام خوداشتغالی و همچنین سرمایه كار بلاعوض، اقدام به تشكیل گروه های همیار كرده است كه تاكنون 16 گروه تشكیل شده و 2 گروه دیگر نیز به زودی ایجاد خواهد شد.
وی افزود: در این راستا با تاسیس گروهی با حداقل پنج عضو و سرمایه اولیه 300 میلیون ریال بسته به مهارت زنان زمینه كسب و كاری مشترك در بین این افراد فراهم می شود و ضمن نظارت مستقیم با حضور مددكار بعد از دو سال كه به درآمد كافی می رسند بازتوان شده و از چرخه حمایت خارج می شوند.
حقیقی اظهار داشت: راه اندازی این گروه ها از سال 84 شروع شده و یكی از عرصه های مهم خروج از چرخه حمایتی همین گروه های همیار هستند.

** 98 زن سرپرست خانوار پس از بازتوانی از چرخه حمایت خارج شدند
كارشناس مسئول دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی قزوین نیز در این میزگرد گفت: در سال گذشته علاوه بر اینكه 98 زن سرپرست خانور با سرمایه كار و كسب اشتغال از چرخه حمایتی سازمان بهزیستی خارج شدند یك گروه همیار پنج نفره نیز بازتوان شده و 10 زن دیگر نیز با معرفی به كارفرما از این چرخه حمایتی خارج شدند.
نسرین حبیبی افزود: زنانی كه توانمندسازی برای آنها انجام شده نباید بیش از 2 سال در حمایت بهزیستی بمانند اما با توجه به اوضاع آن فرد و وضعیت اقتصادی جامعه ممكن است این مهلت افزایش یابد.
وی اضافه كرد: دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی در فرایند توانمندسازی و ارتقای كیفیت زندگی خانوارهای زن سرپرست از بعد مادی و معنوی فعالیت می كند و در این راستا برنامه های گسترده ای جهت ارایه خدمات حمایتی، فرهنگی، آموزشی ، روانشناختی در جهت تسهیل و تسریع توانمندسازی خانواده ها اجرا می كند.
حبیبی ادامه داد: با توجه به اینكه مهم ترین و اصلی ترین دغدغه این خانواده ها تامین هزینه های ضروری زندگی، تامین مسكن مناسب، تحصیل فرزندان و همچنین بهره مندی از خدمات بیمه ای است هدف اصلی این دفتر نیز آن است كه زنان سرپرست خانوار به لحاظ توانمندی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خودكفا شوند.
وی همچنین گفت: بر همین اساس این زنان بر اساس فرم های اشتغال مورد استعداد سنجی قرار گرفته و تحت آموزش های مختلف از جمله مهارت های زندگی، فنی و حرفه ای، آماده سازی شغلی قرار می گیرند تا بتوانند برای خود زمینه اشتغال را فراهم كنند.
به گفته وی این توانمندسازی از طریق اعطای سرمایه كار بلاعوض، وام خوداشتغالی و عضویت در گروه های همیار زنان سرپرست خانوار كه در قالب گروه های صنفی و اقتصادی انجام می شود.
حبیبی یادآور شد: از خدمات حمایتی اقتصادی می توان به مستمری ماهیانه و كمك های مالی همچون كمك هزینه درمان و تحصیل اشاره كرد.
وی خاطرنشان كرد: بهزیستی با آموزش مهارتهای زندگی و همچنین آموزش مهارتهای شغلی و تحصیلی به زنان سرپرست خانوار توانمندی آنان را افزایش می دهدكه با این كار كسب درآمد مستقل، مشاركت در تصمیم گیریهای خانواده، مدیریت اقتصادی خانواده و دفاع از حق و حقوق اجتماعی برای این زنان در جامعه مهیا می شود.
حبیبی گفت: در زمینه خدمات فرهنگی بهزیستی به این قشر نیز می توان به اعزام زنان سرپرست خانوار به اردوهای زیارتی و كلاسهای آموزشی فرهنگی اشاره كرد.
وی ادامه داد: در بخش آموزشی نیز حمایت تحصیلی تا آخرین پایه تحصیلی از زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها صورت می گیرد.
حبیبی گفت: سازمان بهزیستی با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار در راستای تأمین آتیه آنان، حق بیمه تأمین اجتماعی را از اعتبارات سازمان بهزیستی پرداخت می كند كه این بیمه پس از گذشت 10 سال از پرداخت بیمه و 55 سال سن واجد شرایط بازنشستگی می شوند.

**میزان تسهیلات در مناطق شهری و روستایی یكسان و ناعادلانه است
كارشناس مسئول دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی قزوین گفت: میزان وام در مناطق شهری و روستایی به طور یكسان پرداخت می شود كه قدری ناعادلانه است چون شرایط كار در روستاها و شهرها با یكدیگر یكسان نیست.
حبیبی اضافه گرد: به طور مثال در رازمیان این تسهیلات برای پرورش گوساله پروار بندی پرداخت شد كه موفق بود اما در خود شهر قزوین تشكیل یك گروه همیار خیاطی یا آرایشگری با این میزان وام بازدهی خوبی را نخواهد داشت بنابراین مبالغ وام باید افزایش یابد.
وی همچنین خواستار راه اندازی بازارهای دایمی محصولات زنان سرپرست خانوار شد و گفت: گرچه هم اكنون روزهایی از ماه به برگزاری چنین نمایشگاه هایی اختصاص داده شده است اما برای اثرگذاری بیشتر كافی نیست و باید به شكل دایمی برپا شوند.
7388*3013