۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
کد خبر 83321802
۰ نفر
جشن گلریزان در اردكان برگزار شد

یزد - ایرنا - هشتمین جشن گلریزان برای جمع آوری كمك های غیرنقدی برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد اردكان دوشنبه شب با حضور تعدادی از مسئولان استان یزد و این شهرستان برگزار شد .

به گزارش ایرنا، در این جشن تعدادی از خوانندگان و بازیگران تلویزیون مردم را ترغیب به اهدا كمك مالی به زندانیان كردند.
جشن یادشده با اجرای موسیقی زنده، پخش كلیپ زندگینامه شهید ذبیح الله عاصی زاده و اجرای برنامه های شاد و متنوع همراه بود .
مدیرعامل ستاد دیه یزد گفت: ستاد، نهادی كاملا مردمی است و به نهادهای دولتی وابسته نیست و هیات امنایی اداره می شود، تمام كمك ها به صورت بلاعوض در اختیار زندانیان قرار می گیرد تا آزاد شوند .
اسلام افشون اظهار داشت : جشن گلریزان در شهرستان ها برگزار می شود تا زمینه آزادی افرادی كه به علت تصادف ، صدور چك غیر كلاهبرداری، حوادث كارگاهی و مهریه های معقول در زندان هستند، آزاد شوند.
وی با بیان اینكه پارسال 182 نفر محكوم مالی از زندان آزاد شدند، كه برای آزادی آنها 42 میلیارد تومان كمك نیاز بود كه با تلاش كمیته صلح و سازش استان و با همكاری شورای حل اختلاف و مددكاران زندان بیش از 35 میلیارد تومان گذشت از شاكیان اخذ شد و با پرداخت 6 میلیارد تومان زمینه آزادی زندانیان فراهم شد.
افشون افزود: سال گذشته در اردكان به همت مردم، خیرین و مسئولان 6 زندانی آزاد شدند، مجموع بدهی آنها یك میلیارد و 400 میلیون تومان بود كه كمیته صلح و سازش توانست رضایت طلبكاران را افزون بر یك میلیارد تومان اخذ كند .
وی ادامه داد: در حال حاضر 220 محكوم مالی در زندان های استان به سر می‌برند كه 460 میلیارد ریال برای آزادی آنها نیاز است و در این زمینه همت خیران را می‌طلبد تا كمك كنند و زمینه آزادی این تعداد فراهم شود تا زندانیان به آغوش خانواده‌های خود بازگردند.
مدیرعامل ستاد دیه استان اظهار داشت: برای آزادی این زندانیان 600 میلیارد ریال نیاز بود كه با تلاش كمیته صلح و سازش، شاكیان از مبلغ 132 میلیارد ریال گذشت كردند.
جشن گلریزان یادشده به همت انجمن حمایت از زندانیان و با همكاری فرمانداری، شهرداری و شورای شهر برگزار شد .
مركز شهرستان 98 هزار نفری اردكان در 60 كیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047/