۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
کد خبر 83321799
۰ نفر
گلریزانی برای بازگشت به آغوش خانواده

بیرجند - ایرنا - پانزدهمین همایش جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد استان خراسان جنوبی برای جمع آوری كمك های مردم و خیرین برگزار شد.

به گزارش ایرنا این آیین در بیرجند شامگاه دوشنبه همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اكرام با حضور پرشور قشرهای مختلف مردم، خیرین و جمعی از مسئولان برگزار شد تا در ماه میهمانی خدا لبخندی را میهمان خانواده های مددجویان كنند.
مدیركل زندان ‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی در این آیین گفت: 175 نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان داریم و این افراد بدهكار بوده اما بزهكار نیستند.
علی هاشمی اضافه كرد: از این تعداد زندانی 127 نفر بدهكار مالی غیركلاهبرداری هستند و 47 نفر به دلیل نفقه و مهریه و یك نفر مربوط به دیه است كه در مجموع 30 میلیارد تومان بدهكار هستند.
وی اظهار داشت: در جلسه ای كه دیروز خدمت استاندار خراسان جنوبی رفتیم، ایشان با اختصاص مبلغ 50 میلیون تومان اولین چراغ گلریزان را روشن كردند و ساعت 12 امروز این مبلغ به حساب ستاد دیه خراسان جنوبی واریز شد.
مدیركل زندان ‌های خراسان جنوبی گفت: «پویش مهربانی» با همكاری صداوسیمای خراسان جنوبی راه اندازی شده كه تا پایان ماه مبارك رمضان ادامه دارد.
وی افزود: مبالغ خوبی واریز می شود و این مبالغ به ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و كمك به زندانیان نیازمند استان واریز می شود.
هاشمی تصریح كرد كه این كمك ها و مبالغ برای برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استفاده می شود.
او گفت: سال گذشته 135 نفر زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ 16 میلیارد تومان بدهكاری از زندان های استان آزاد شدند كه باید از شكات هم تشكر شود چون 10 میلیارد و 500 میلیون تومان از بدهی این افراد را بخشیدند.
مدیركل زندان های خراسان جنوبی اضافه كرد: امسال هم تاكنون 9 نفر را با یك میلیارد و 950 میلیون تومان بدهكاری آزاد كردیم كه 700 میلیون تومان توسط شاكیان گذشت شد.

** آزادی 130 هزار زندانی در 3 دهه
رئیس دفتر مدیرعامل ستاد دیه كشور هم در همایش گلریزان امسال گفت: در سه دهه فعالیت ستاد دیه 130 هزار نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را آزاد كرده و به آغوش خانواده های آنها بازگرداندیم.
نادر رمضان خواه افزود: مبلغ 35 میلیون تومان از طرف ستاد دیه كشور به جشن گلریزان خراسان جنوبی هدیه می كنیم و امسال در سراسر كشور 300 جشن گلریزان برگزار می شود.
وی بیان كرد: گلریزان ستاد دیه كشور در ششم رمضان برگزار شد و مقام معظم رهبری مبلغ 400 میلیون تومان هدیه دادند كه هدیه با ارزش و بابركتی است.
وی اظهار داشت: قوای سه گانه هم مبالغی معادل چهار میلیارد ریال هدیه كردند و این جشن گلریزان از دوم رمضان شروع شده است كه تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.
رئیس دفتر مدیرعامل ستاد دیه كشور گفت: فرهنگ سازی برای جلوگیری از وقوع جرایم از دیگر برنامه های ما در ستاد دیه است.
بنابر اعلام مسئولان استان همچنین جشن گلریزان به همین منظور تا قبل از شب های احیا در شهرستان های طبس، قاینات، فردوس و نهبندان برگزار خواهد شد.
7559*3028