نویسنده عرب: تنها چاره ریاض و امارات ، گفت و گو با تهران است

تهران - ایرنا - «مضاوی الرشید» استاد دانشگاه انگلیس و نویسنده عرب گفت:عربستان و امارات به خاطر آن كه ارتش ضعیفی دارند و تكیه آنها به نیروهای خارجی است، چاره ای جز گفت و گو با ایران ندارند.

به گزارش پایگاه خبری «امارات 71»، الرشید در مقاله ای كه روز سه شنبه در روزنامه «میدل ایست آی» انگلیس منتشر شد، نوشت: حمله الفجیره و حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان نشان داد كه ریاض و ابوظبی توانایی مقابله با نابسامانی ها را ندارند.
وی ادامه داد: واكنش این دو كشور تا امروز در واقع نشان می دهند كه آنها تسلیم نابسامانی ها شده اند، آنها مدعی هستند كه در صدد تحقیقات در خصوص این حادثه هستند، اما هر بار به صورت علنی ایران را در این حادثه سرزنش می كنند.
وی اضافه كرد:عربستان و امارات كه مبالغ هنگفتی را صرف خرید سلاح كرده اند تا به گفته خودشان امنیت را محقق سازند، اگر در اندیشه جنگ با ایران باشند، به خاطر آن كه ارتشی كوچك و ضعیف دارند و توانایی نظامیان آنها در یمن و علیه حوثی ها (انصارالله) به بوته آزمایش گذاشته شد، مضحكه همگان خواهند شد.
الرشید افزود: استمداد عربستان و امارات از نیروهای مزدور مصری، سودانی و حتی سنگالی آنان را در جنگ آینده یاری نخواهد كرد و ریاض و ابوظبی باید به این درك رسیده باشند كه مزدوران وارداتی هرگز نمی توانند جای یك ارتش ملی قدرتمند را بگیرد.
شبس**9363**1917