فرودگاه نجران عربستان هدف حمله پهپادی یمن قرار گرفت

تهران - ایرنا - ارتش و كمیته های مردمی یمن بامداد سه شنبه در پاسخ به حملات مكرر ائتلاف سعودی به سركردگی عربستان در ماه مبارك رمضان، فرودگاه نجران در جنوب عربستان را با پهپاد هدف قرار دادند.

به گزارش تارنمای شبكه تلویزیونی المسیره یمن، این پهپاد از نوع «قاصف 2K » بوده است كه فرودگاه نجران را هدف قرار داده است.
«تركی المالكی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی در این باره گفت: حوثی ها (انصارالله) تلاش كردند، یكی از تاسیسات حیاتی شهر نجران را با پهپاد هدف قرار دهند.
این حمله، در پاسخ به حملات خونین پنجشنبه گذشته ائتلاف متجاوز به منطقه مسكونی الرباط در صنعا صورت می گیرد كه در جریان آن 6 عضو یك خانواده از جمله چهار كودك كشته و 71 تن دیگر نیز زخمی شدند.
این حمله همچنین پس از آن صورت می گیرد كه جنبش انصارالله یمن حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی آرامكو را بخشی از عملیات نظامی احتمالی برای حمله به 300 هدف حیاتی و نظامی در امارات و عربستان اعلام كرد.
سه شنبه گذشته بود كه هفت پهپاد یمنی در واكنش به حملات مستمر ائتلاف عربی به سركردگی عربستان به مناطق مسكونی و زیرساخت‌های یمن، آسمان عربستان را شكافتند و دو ایستگاه پمپاژ نفت در استان های «الدوادمی» و «عفیفه» در غرب این كشور را هدف قرار دادند.
شبس**9363**1613