۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱:۲۶
کد خبر: 83321749
۰ نفر
نخست وزير لبنان و هيات حماس  گفت و گو كردند

بيروت - ايرنا- سعد الحريري نخست وزير لبنان عصر دوشنبه با يك هيات از اعضاي دفتر جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) در لبنان ديدار و گفت و گو كرد.

خبرگزاري ملي لبنان (NNA) با اعلام اين خبر افزود كه در اين ديدار عزت الرشق و اسامه حمدان از اعضاي دفتر سياسي حماس، علي بركه و احمد عبدالهادي نماينده سابق و كنوني حماس در لبنان و حسن منيمنه رئيس كميته گفت و گوي لبناني- فلسطيني حضور داشتند.
الرشق در پايان اين ديدار اعلام كرد كه ما هميشه مشتاق ديدار با مقام هاي لبناني براي گفت و گو و تبادل نظر درباره مسائل فلسطين و مشورت در امور مختلف بويژه در شرايطي كنوني و دشوار منطقه هستيم.
عضو دفتر سياسي حماس افزود، گفت و گو درباره آخرين وضعيت بين مقاومت و رژيم صهيونيستي و اعمال معادلات جديد و ايجاد تعادل در عرصه اختلاف ميان مقاومت و دشمن صهيونيست از جمله محورهاي ديدار با حريري بود.
الرشق با اشاره به اين كه رايزني در ارتباط با معامله قرن از ديگر محورهاي اين ديدار بود، افزود، ما همواره به دنبال متحد كردن مواضع گروه هاي فلسطيني براي رد اين معامله هستيم .
وي خاطر نشان كرد كه ما نمي توانيم با قبول برخي راه حل ها موجب از بين رفتن حقوق مردم فلسطين باشيم حتي اگر در پشت آنها حمايت آمريكا و ديگران وجود داشته باشد.
اين مقام حماس گفت و گو درباره اوضاع در اردوگاه الميه ميه و مقابله با هرج و مرج و سلاح هاي موجود در آن را از ديگر محورهاي ديدار با نخست وزير لبنان ذكر كرد.
ساكنان اين اردوگاه آوارگان فلسطيني در شهر صيدا هفته گذشته شاهد درگيري بين گروه هاي تندرو مستقر در آن بود كه موجب كشته و يا زخمي شدن شماري از طرف هاي درگير شد.
عضو دفتر سياسي حماس در همين حال مساله مربوط به پناهندگان فلسطيني و بازگشت آنان به ميهن خود به عنوان يك مسئله مهم سياسي اعلام كرد.
الرشق تبادل نظر درباره كميته گفت و گو بين فلسطين و لبنان را از محور ديگر ديدار با حريري خواند و افزود، قرار است جلسات اين كميته بزودي آغاز شود و از نظر ما موفقيت هاي اين كميته موجب وحدت بيشتر فلسطين مي شود.
شبس*خاورم*1436*1917