۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۰:۵۲
کد خبر: 83321744
۰ نفر
مجوز صادرات پیاز صادر شد

دزفول - ایرنا - عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به كاهش قیمت پیاز و ضرر و زیان پیازكاران خوزستان گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت مجوز صادرات محصول پیاز را صادر كرد.

عباس پاپی زاده دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به مشكلات ایجاد شده برای كشاورزان خوزستان در خصوص فروش پیاز، پیگیری ها از طریق سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولید كنندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد كشاورزی آغاز و نشست های مختلفی در این زمینه برگزار شد.
وی ادامه داد: وزارت جهاد كشاورزی به عنوان دستگاه تولیدكننده در این نشست ها این موضوع را پذیرفت كه مازاد تولید محصول پیاز در كشور وجود دارد لذا توافق شد گزارشی از میزان مازاد تولید و كاهش شدید قیمت پیاز به وزارت صنعت اعلام كند.
عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با رئیس سازمان حمایت از مصرف كننده و تولید كننده نیز نشستی برگزار و مقرر شد موضوع آزادسازی صادرات پیاز در دستور كار قرار گیرد.
وی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن موافقت با صدور مجوز صادرات پیاز به گمرك دستور داد از امشب نسبت به آزادسازی صادرات این محصول اقدام كند.
پاپی زاده اظهار داشت: لازم است مازاد تولید به خارج از كشور صادر شود و صادركنندگان پس از امشب فعالیت خود را برای صادرات آغاز كنند.
وی افزود: با توجه به تفاوت نرخ ارز در ایران و عراق، صادرات پیاز به این كشور علاوه بر ارز آوری به سود كشاورزان است.
افت شدید قیمت پیاز در روزهای اخیر مشكلات زیادی برای كشاورزان منطقه ایجاد كرده است، این در حالی است كه پیش از برداشت محصول قیمت هر كیلوگرم پیاز به بالای ۱۰۰ هزار ریال نیز رسیده بود.
۷۲۷۸/۳۰۲۲/6068