۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۸
کد خبر: 83321711
۰ نفر
طرح های مسكن مهر تا پایان امسال به اتمام می رسد

بیرجند - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان سال جاری تمام پروژه های مسكن مهر در سطح كشور به اتمام خواهد رسید مگر پروژه های مسكن مهر كه دارای مشكل حقوقی باشند كه برای آنان زمان دیگری در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا علی نبیان عصر دوشنبه در حاشیه آیین اختتامیه مسكن مهر خراسان جنوبی كه با حضور وزیر راه و شهرسازی در بیرجند برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: امروز با افتتاح پروژه 798 واحدی مسكن مهر در بیرجند، پرونده مسكن مهر در این استان بسته شد.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن گفت: تلاش و همت دولت بر این است كه پروژه های مسكن مهر را در سراسر ایران اسلامی بتوانیم با سرعت مناسبی انجام دهیم تا به اتمام برسد.
وی با اشاره به سفر امروزش به شهرستان درمیان افزود: مشكلاتی در خصوص مسكن مردم این شهرستان بود كه این مهم در دستور كار قرار گرفت و امیدواریم سریعتر پس از برنامه ریزی استان و تصویب طرح جامع شهرستان درمیان مشكل مسكن آنان را در هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسكن حل و فصل كنیم.
نبیان با بیان اینكه طرح اقدام ملی یكی دیگر از تاكیدهای دولت و وزارت راه و شهرسازی است گفت: در این طرح 400 هزار واحد مسكن قرار است در سال های 98 و 99 ساخته شود.
وی اظهار داشت: از این تعداد 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد در قالب بازآفرینی شهری و 100 هزار واحد مسكن توسط بنیاد مسكن انقلاب اسلامی احداث می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بنیاد مسكن و بازآفرینی شهری در مناطقی كه زمین مورد نیاز را در اختیار داشته باشند با توان خود این اتفاق رقم خواهد خورد و در مناطقی كه دارای زمین نباشند، سازمان ملی زمین و مسكن زمین مورد نیاز را تامین می كند.
وی بیان كرد: در استان سیستان و بلوچستان طرح ملی در بازآفرینی و حاشیه نشینی شهری در دستور قرار گرفته و در خراسان جنوبی نیز این مهم ابلاغ شده است و مناطقی كه سازمان ملی زمین و مسكن دارای زمین است مدیركل راه و شهرسازی به عنوان پیشنهاد به ما اعلام می كند و سریعتر زمین مورد نیاز اختصاص می یابد.
نبیان در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره كمبود زمین برای فضای سبز شمال شهر بیرجند گفت: از محل 10 درصد زمین در شهرداری های كل كشور اراضی مورد نیاز فضای سبز در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد كه در منطقه مذكور نیز پس از شناسایی توسط اداره كل راه و شهرسازی اقدامات بعدی برای واگذاری زمین فضای سبز به شهرداری انجام خواهد شد.
20 طرح حوزه راه و مسكن در سفر امروز - دوشنبه - محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی به خراسان جنوبی افتتاح یا كلنگ زنی شد.
9893*3028