۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۹
کد خبر: 83321697
۰ نفر
پرسپولیس با پیروزی بر السد ازلیگ قهرمانان خداحافظی كرد

تهران- ایرنا- تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد السد قطر را شكست دهد تا ژاوی هرناندز با باخت از دنیای فوتبال خداحافظی كند.

تیم فوتبال پرسپولیس در حالی امروز از ساعت 21 در ورزشگاه آزادی در هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا میزبان السد قطر بود كه پیش از این پرسپولیس شانس خود را برای صعود به دور بعدی رقابت ها از دست داده بود. شاگردان برانكو موفق شدند با یك گل در نیمه نخست برابر حریفش به برتری برسد.
این دیدار در حضور حدود 12 هزار هوادار به قضاوت داور دیلان پریرا سریلانكایی برگزار شد. این در حالی بود كه سید جلال حسینی پیش از آغاز بازی به خاطر مصدومیت از تركیب سرخپوشان خارج شد.
این دیدار از جهتی حائز اهمیت بود كه دیدار خداحافظی ژاوی هرناندز اسطوره باشگاه بارسلونا و كاپیتان السد از دنیای بازیگری محسوب می شود.
پرسپولیس با تركیب علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محسن ربیع خواه، مهدی شیری، شایان مصلح ( 55 محمد نادری )، كمال كامیابی نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی (88 محمد امین اسدی )، سروش رفیعی (80 مهدی شریفی)، امید عالیشاه و علی علیپور به میدان رفت و السد هم با تركیب سعد الشیب،طارق سلمان، پدرو میگوئل ( 78 علی اسد )، بوعلام خوخی، عبدالكریم حسن، سالم الهاجری، جانگ وو یونگ (70 حامد اسماعیل )، ژاوی هرناندز، حسن الهیدوس، اكرم عفیف، بغداد بونجاح هم یازده بازیكن السد بودند.
در دقیقه 7 بغداد بونجاح مهاجم زهردار السد در موقعیت گلزنی قرار گرفت كه علیرضا بیرانوند ضربه چیپ او را به زیبایی مهار كرد.
در دقیقه 16 شوت زیبای مهدی ترابی از فاصله دور با گل اول پرسپولیس همراه شد تا تیم برانكو از حریف پیش بیوفتد.
در دقیقه 30 بازی شوت محكم ربیع خواه را مدافعان السد از روی خط دروازه تیمشان برگشت دادند تا پرسپولیس از رسیدن به گل دوم باز بماند.
در دقیقه 46 بغداد بونجاح بار دیگر در موقعیت گلزنی قرار گرفت و حتی بیرانوند را هم از پیش رو برداشت اما او نتوانست ضربه نهایی را به سمت دروازه پرسپولیس بزند تا نیمه اول با برتری شاگردان برانكو به پایان برسد.
تنها دو دقیقه پس از آغاز نیمه دوم روی ارسال اكرم عفیف السد در آستانه به ثمر رساندن گل تساوی توسط بونجاح بود كه این بازیكن نتوانست از این موقعیت استفاده كند.
در دقیقه 65 شوت از راه دور عبدالكریم حسن به ترك دروازه بیرانوند برخورد كرد.
در دقیقه 67 روی پاس درعمق مهدی ترابی علی علیپور از زاویه بسته توپ را از بین پاهای سعد الشیب وارد دروازه السد كرد تا گل دوم تیم برانكو به ثمر برسد.
سه دقیقه پس از آن هم پرسپولیس صاحب یك ضربه كرنر شد كه ضربه قیچی برگردان نوراللهی از بالای دروازه السد به بیرون رفت.
در دقیقه 79 ضربه كاشته ژاوی از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت.
در دقیقه 80 روی اشتباه مدافعان پرسپولیس توپ در موقعیت عالی گلزنی در برابر خوخی قرار گرفت كه شوت این هافبك را بیرانوند به زیبایی مهار كرد.
این بازی در نهایت با برتری دو صفر شاگردان برانكو به اتمام رسید تا ژاوی هرناندز اسطوره بارسلونا با شكست از دنیای فوتبال خداحافظی كند.
شجاع خلیل زاده، مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و پدرو میگوئل از السد در این بازی از داور كارت زرد گرفتند.
پیش از این السد با 10 امتیاز صعودش را به دور بعدی بازی ها قطعی كرده بود و فعلا صدرنشین است.
پس از ان پاختاكور 8 امتیازی در رده دوم گروه حضور دارد و پرسپولیس هم با این برد 7 امتیازی شد و به رده سوم موقتا صعود كرد.
الاهلی عربستان هم با یك بازی كمتر در رده چهارم گروه D قرار دارد.
در اخرین بازی از گروه D درمرحله گروهی این رقابت ها از ساعت 23:30 هم تیم های الاهلی عربستان و پاختاكور ازبكستان برابر هم صف آرایی خواهند كرد تا تكلیف تیم دوم صعود كننده به دور حذفی را مشخص كنند.
ورزشی**9463**9118**