دبير جامعه روحانيت شيراز: مهريه نبايد به ابزار تجارت تبديل شود

شيراز-ايرنا- دبير جامعه روحانيت شيراز گفت: از دستگاه قضا درخواست دارم اجازه ندهد مهريه به ابزار تجارت و سركيسه كردن مردان تبديل شود و بايد با اين پديده برخورد جدي صورت گيرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام سيد محي الدين طاهري شامگاه دوشنبه در جشن گلريزان آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد استان فارس در شيراز افزود: دادگستري و قضات اين نهاد بايد افرادي كه مهريه را به وسيله‌اي براي تجارت تبديل كرده اند شناسايي و با آنها مقابله كنند.
وي ادامه داد: در استان فارس موردي مشاهده كردم كه زني هفت مرتبه ازدواج و هفت مرد را براي گرفتن مهريه به زندان انداخته است.
توليت آستان مقدس حضرت سيد علاالدين حسين (ع) در ادامه اظهار داشت: كمك رساندن به ديگران و نيازمندان و به ويژه زندانيان جرائم غير عمد كار بسيار ارزشمندي است.
وي اظهار داشت: اسلام با تكدي گري مخالف است اما محرومان، افرادي هستند كه اهل تقاضا نيستند و شأن آنان اجازه نمي دهد كه دست جلوي ديگران دراز كنند.
طاهري در ادامه با قدرداني از تجلي جلوه هاي مهرباني مردم شيراز در سيل پنجم و ششم فروردين ماه 98 اين شهر گفت: در سيل اخير شيراز مردم اين شهر جلوه هاي بي نظيري از مهرباني و كمك رساني را به تصوير كشيدند و اين خصلت بزرگ مردم شيراز است و اكنون نيز بايد اين نوع دوستي در مسير آزادسازي زندانيان به كار گرفته شود.
9873 / 2027