۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۹
کد خبر: 83321689
۰ نفر
8642 زندانی غیرعمد چشم براه كمك خیران

بندرعباس - ایرنا - قائم مقام و معاون اداری مالی ستاد دیه كشور گفت: اكنون 8 هزار و 642 زندانی دیه و جرایم غیر عمد در كشور برای رهایی از زندان چشم براه كمك خیران هستند.

به گزارش ایرنا، علی مهربان شامگاه دوشنبه در آیین جشن گلریزان بندرعباس امیدواری كرد كه این زندانیان با برگزاری 300 جشن گلریزان كه ماه مبارك رمضان در سراسر كشور در حال برگزاری است، از زندان آزاد شوند.
وی بیان كرد: سال گذشته با كمك خیران 7 هزار و 200 زندانی در كشور آزاد شدند كه 260 نفر از آنان زنان بودند.
این مسوول در ستاد دیه كشور اظهار كرد: بدهی این زندانیان 15میلیارد و 977 میلیارد ریال بود كه 48 درصد آن از شاكیان تخفیف گرفته شد.
مهربان ابراز داشت: طلبكاران و شاكیان خود یكی از خیران بزرگ در آزادی زندانیان هستند كه هر ساله به یاری ستاد دیه می شتابند.
وی یادآور شد: امیدوارم امشب هر 83 زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد شوند و به آغوش خانوادهایشان بازگردند.
مهربان ادامه داد: سال گذشته 10هزار میلیارد ریال از سوی بانك های عامل به آزادی زندانیان كمك شد و امسال این رقم به 20میلیارد ریال افزایش یافته است.
وی گفت: زندان هر چند به لحاظ فیزیكی و تجهیزات برای زندانیان مناسب باشد اما باز حبس بوده و دوری از خانواده و جامعه برای آنان بسیار سخت است.
این مسوول گفت: ستاد دیه در اموری كه فرد زندانی ناخواسته مجبور به پرداخت دیه شده، ورود می كند و با كمك خیران در شب های ماه مبارك رمضان عده ای از زندانیان را آزاد می كند.
معاون اداری مالی ستاد دیه كشور امشب به عنوان نماینده ستاد دیه كشور، علاوه بر تسهیلات درنظرگرفته شده، 400میلیون ریال به جشن گلریزان در هرمزگان هدیه كرد.
در پایان این مراسم از خیران و مسوولانی كه سال گذشته در راستای آزادی زندانیان دیه و جرایم غیر عمد هرمزگان كمك كردند، تجلیل شد.
71956048