علت لغو بازی ذوب آهن و النصر در كربلا درخواست عراق بود

بغداد - ایرنا - یك مقام عراق تایید كرد كه درخواست فدراسیون فوتبال این كشور عامل لغو بازی فوتبال ذوب آهن ایران و النصر عربستان در ورزشگاه بین المللی كربلا بود.

مشاور امور ورزش نخست وزیر عراق دوشنبه شب تاكید كرد كه پیشنهاد فدراسیون فوتبال و تایید شورای وزیران عراق باعث لغو دیدار تیم های فوتبال ذوب آهن ایران و النصر عربستان در ورزشگاه بین المللی كربلا شد.
'ایاد بنیان' به خبرگزاری سومریه نیوز گفت كه علت این درخواست شرایط عمومی عراق و نیز اوضاع منطقه بوده و نكته دیگری كه مایه نگرانی باشد وجود ندارد.
این درحالی است كه پیشتر 'موفق عبدالوهاب' سخنگوی وزارت جوانان و ورزش عراق گفته بود كه كنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای به فدراسیون فوتبال عراق از تعویق بازی عصر فردا (سه شنبه) میان تیم های ذوب آهن ایران و النصر عربستان خبر داده است و این امر به درخواست كنفدراسیون فوتبال آسیا برای تغییر محل بازی بوده و طرف های سعودی یا عراقی نقشی در آن نداشته اند.
وی همچنین سیاسی بودن این تصمیم را رد كرده بود.
عبدالوهاب گفته بود كه باشگاه سعودی به مدیر ورزشگاه كربلا اطلاع داده است كه كنفدراسیون فوتبال آسیا بازی سه شنبه شب مقابل ذوب آهن را به تعویق انداخته و این دیدار باید در ورزشگاه دیگری برگزار شود.
پیش از تحولات امروز، اعلام شده بود كنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر میزبانی دو تیم ذوب آهن ایران و النصر عربستان از عراق به امارات موافقت نكرده است و بازی در ورزشگاه كربلا برگزار خواهد شد.
باشگاه ذوب آهن، پیش از این باشگاه ذوب آهن در نامه ای به كنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار برگزاری دیدار خود با حریف عربستانی در كشور امارات شده بود و همین مكاتبات را با طرف اماراتی انجام داد. اما وزارت خارجه امارات با تاخیر، نامه موافقت را به AFC ارسال می كند تا به دلیل زمان بر بودن مكاتبات در نهایت كنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی امارات مخالفت كند.
دیدار دو تیم فوتبال ذوب آهن با الزورا عراق در چارچوب هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و حواشی زیادی به همراه آورد تا باشگاه اصفهانی مایل به برگزاری مصاف با نماینده عربستان در كربلا نباشد. ولی در نهایت (و پیش از لغو نهایی بازی) بار دیگر مقرر شده بود كه در ورزشگاه كربلا به مصاف حریف عربستانی برود.
در گروه A لیگ قهرمانان آسیا، ذوب آهن با 11 امتیاز صدرنشین است و صعود خود را به مرحله حذفی مسابقات قطعی كرده است. النصر نیز با 9 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.
خاورم*2***380*