۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۹
کد خبر: 83321673
۰ نفر
ديدار ذوب آهن و النصر عربستان به تعويق افتاد

بغداد - ايرنا - وزارت ورزش عراق از تعويق بازي ذوب آهن ايران و النصر عربستان خبر داد.

سخنگوي وزارت جوانان و ورزش عراق دقايقي پيش به رسانه ها گفت كه كنفدراسيون فوتبال آسيا در نامه اي به فدراسيون فوتبال عراق از تعويق بازي عصر فردا (سه شنبه) ميان تيم هاي ذوب آهن ايران و النصر عربستان خبر داده است.
'موفق عبدالوهاب' افزود: اين تعويق بخاطر جابجايي در محل بازي رخ داده و به درخواست كنفدراسيون فوتبال آسيا بوده و طرف هاي سعودي يا عراقي نقشي در آن نداشته اند.
وي همچنين سياسي بودن اين تصميم را رد كرد.
عبدالوهاب گفت كه باشگاه سعودي به مدير ورزشگاه كربلا اطلاع داده است كهكنفدراسيون فوتبال آسيا بازي سه شنبه شب مقابل ذوب آهن را به تعويق افتاده و اين ديدار بايد در ورزشگاه ديگري برگزار شود.
سخنگوي وزارت جوانان و ورزش عراق توضيح در خصوص علت اصلي تعويق اين بازي نداد اما گفت كه بر خلاف برخي اخبار منتشر شده در رسانه هاي عراقي، تيم ذوب آهن به عراق نيامده است.
پيشتر اعلام شده بود كنفدراسيون فوتبال آسيا با تغيير ميزباني دو تيم ذوب آهن ايران و النصر عربستان از عراق به امارات موافقت نكرد و بازي در ورزشگاه كربلا برگزار خواهد شد.
باشگاه ذوب آهن، پيش از اين باشگاه ذوب آهن در نامه اي به كنفدراسيون فوتبال آسيا خواستار برگزاري ديدار خود با حريف عربستاني در كشور امارات شده بود و همين مكاتبات را با طرف اماراتي انجام داد. اما وزارت خارجه امارات با تاخير، نامه موافقت را به AFC ارسال مي كند تا به دليل زمان بر بودن مكاتبات در نهايت كنفدراسيون فوتبال آسيا با ميزباني امارات مخالفت كند.
ديدار دو تيم فوتبال ذوب آهن با الزورا عراق در چارچوب هفته پنجم ليگ قهرمانان آسيا برگزار شد و حواشي زيادي به همراه آورد تا باشگاه اصفهاني مايل به برگزاري مصاف با نماينده عربستان در كربلا نباشد. ولي در نهايت بارديگر بايد در ورزشگاه كربلا به مصاف حريف عربستاني برود.
در گروه A ليگ قهرمانان آسيا، ذوب آهن با 11 امتياز صدرنشين است و صعود خود را به مرحله حذفي مسابقات قطعي كرده است. النصر نيز با 9 امتياز در جايگاه دوم قرار دارد.
خاورم**4**380*/م.س /6026/