كاهش دما؛ بارندگي و آبگرفتگي معابر در گلستان رخ مي دهد

گرگان - ايرنا - هواشناسي گلستان پيش بيني كرد كه جريانات سرد و مرطوب شمالي تقويت شده از ظهر امروز دوشنبه وارد استان شده و در پي آن كاهش دما تا 9 درجه طي هفته جاري رخ مي دهد و به تبعش شاهد بارندگي و مشكلات ناشي از آن در سطح منطقه خواهيم بود.

به گزارش ايرنا از هواشناسي گلستان؛ افزايش ابر، رگبار، آذرخش، احتمال بارش تگرگ به ويژه در نواحي كوهستاني و در برخي نقاط وزش نسبتا شديد باد از ديگر پيامدهاي ورود اين سامانه به استان است.
برپايه اين گزارش با توجه به ماهيت بارش بهاري و وقوع رگبار، آب گرفتگي برخي از معابر عمومي استان گلستان دور از انتظار نيست.
در همين پيوند مدير دفتر مطالعات پايه منابع آب شركت آب منطقه اي گلستان با اشاره به افزايش ناپايداري فصلي جوي طي ساعات آتي در استان گفت: احتمال وقوع سيلاب ناگهاني در دره ها و مناطق كوهستاني گلستان طي روزهاي آينده وجود دارد.
حسن فرازجو اظهار داشت: با توجه به پيش بيني كلي سازمان هواشناسي و اطلاعيه جوي شماره 7 اداره كل هواشناسي گلستان احتمال افزايش ابر، وزش نسبتا شديد باد، بارش تگرگ به ويژه در نواحي كوهستاني، رگبار و رعد و برق در برخي از مناطق استان طي بازه زماني 30 ارديبهشت تا دوم خرداد 98 دور از انتظار نيست.
وي همچنين به وضعيت آبدهي گرگان رود اشاره كرد و گفت: ديروز (29 ارديبهشت 98) آبدهي اين رودخانه در محل ايستگاه قزاقلي در بالادست سد وشمگير حدود 45 متر مكعب بر ثانيه بود و از هم استاني ها درخواست مي شود در حاشيه رودخانه هاي فصلي و دائمي استان توقف نكرده و همچنان از نزديك شدن به مسيل ها، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سيل خودداري كنند.
6204/2729