ايجادقرارگاه جهادي دانشگاه آزاد براساس انديشه هاي انقلاب است

اهواز – ايرنا- رييس دانشگاه آزاد اسلامي كشور با اشاره به اينكه ايجاد قرارگاه جهادي در دانشگاه آزاد برگرفته از انديشه هاي انقلاب اسلامي است گفت: مقام معظم رهبري بر تغيير مسير دانشگاه و لزوم بازگشت آن به هويت اصلي خود تاكيد كردند.

به گزارش ايرنا محمد مهدي طهرانچي عصر دوشنبه در نشست قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد در محل دانشگاه آزاد اسلامي اهواز با اشاره به گذشت 37 سال از زمان تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي كشور گفت: نهاد دانشگاه 80 سال پيش وارد كشور شد اما به گفته مقام معظم رهبري بنياد و هسته فرهنگي آن در ايران به غلط بنا شد.
وي با اشاره به اينكه هسته فرهنگي نهاد دانشگاه ناخالصي هايي داشت و بايد متناسب با فرهنگ اين كشور تغيير مي كرد افزود: رسالت دانشگاه صرفا در حوزه دانش نيست بلكه فرهنگ ساز است و تاثير آن در اجتماع غيرقابل انكار مي باشد.
طهرانچي خاطر نشان كرد: نهاد دانشگاه آثار منفي و مثبت بسياري در جامعه داشته است و از آثار منفي آن مي توان به كمرنگ شدن نقش پدري و مادري در جوانان اشاره كرد اما در كنار اين آثار منفي شاهد رويش هاي بسياري بوديم كه حاصل انقلاب اسلامي است.
وي ادامه داد: نهاد دانشگاه به ويژه دانشگاه آزاد اسلامي در بطن جامعه است و رسالت دانشگاه آزاد صرفا ارائه مدرك به جوانان نيست بلكه بايد قوه عاقله شهرها را تقويت كند تا جوانان درك درستي از محيط داشته باشند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي كشور با اشاره به اينكه دانشگاه آزاد اسلامي در كنار مردم است ادامه داد: بايد جوانان و دانشجويان مشكلات بومي مناطق خود را مشاهده و نسبت به آنها آگاهي پيدا كنند.
معاون هماهنگ كننده سپاه وليعصر (عج) خوزستان نيز وجود قرارگاه جهادي را يك افتخار براي دانشگاه آزاد اسلامي دانست و گفت: اين دانشگاه در كنار كار پژوهشي و علمي وارد كار عملي نيز شد.
سرهنگ عبدالرضا حاجتي با اشاره به تشبيه اقدامات دانشجويان و متوليان دانشگاه آزاد با رزمندگان دفاع مقدس ادامه داد: اين سيل در كنار تخريب هايي كه داشت ضمن تقويت حس همدلي مردم سبب شد تا مشكلات شهرستان ها و مناطق بهتر شناسايي شود.
9887/6064