سرعت وزش باد در همدان به 72 كیلومتر در ساعت رسید

همدان - ایرنا - كارشناس اداره كل هواشناسی همدان گفت: با فعالیت یك سامانه ضعیف در نقاط مختلف استان، وزش باد با سرعت 72 كیلومتر بر ساعت همدان را درنوردید.

محمد حسن باقری شكیب عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه ایستگاه هواشناسی فرودگاه همدان، این میزان سرعت باد را ثبت كرد، افزود: سرعت باد در نقاط مختلف و در مسافت كوتاه متفاوت است و ممكن است در برخی از نقاط شهری سرعت وزش باد به 85 كیلومتر در ساعت نیز رسیده باشد.
وی اظهار داشت: وزش باد مقطعی هست و در ساعات بعد از ظهر سرعت بیشتری نسبت به سایر ساعات شبانه روز دارد.
وی بیان كرد: با وزش باد شدید در روز سه شنبه، احتمال شكسته شدن درختان و آسیب به بنر و تابلوهای تبلیغاتی در سطح استان همدان وجود دارد.
باقری شكیب اضافه كرد: این سامانه ضعیف تا اواخر روز چهارشنبه در استان فعال است و در پی آن آسمان استان نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با رگبار پراكنده باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: این سامانه روز پنجشنبه از سمت شرق استان خارج می شود و به دنبال آن دمای استان بین یك تا سه درجه سانتی گراد كاهش می یابد.
كارشناس اداره كل هواشناسی استان همدان عنوان كرد: اسدآباد با 27 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و گل تپه با هفت درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان خنك ترین شهرهای استان در 24 ساعت گذشته ثبت شده اند.
باقری شكیب گفت: در 24 ساعت گذشته كمینه دمای همدان 9 درجه سانتی گراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر 26 درجه سانتی گراد بالای صفر گزارش شده است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود كوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد.
9904**2090