۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۳
کد خبر: 83321661
۰ نفر
سرعت وزش باد در همدان به 72 كيلومتر در ساعت رسيد

همدان- ايرنا- كارشناس اداره كل هواشناسي همدان گفت: با فعاليت يك سامانه ضعيف در نقاط مختلف استان، وزش باد با سرعت 72 كيلومتر بر ساعت همدان را درنورديد.

محمد حسن باقري شكيب عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه ايستگاه هواشناسي فرودگاه همدان، اين ميزان سرعت باد را ثبت كرد، افزود: سرعت باد در نقاط مختلف و در مسافت كوتاه متفاوت است و ممكن است در برخي از نقاط شهري سرعت وزش باد به 85 كيلومتر در ساعت نيز رسيده باشد.
وي اظهار داشت: وزش باد مقطعي هست و در ساعات بعد از ظهر سرعت بيشتري نسبت به ساير ساعات شبانه روز دارد.
وي بيان كرد: با وزش باد شديد در روز سه شنبه، احتمال شكسته شدن درختان و آسيب به بنر و تابلوهاي تبليغاتي در سطح استان همدان وجود دارد.
باقري شكيب اضافه كرد: اين سامانه ضعيف تا اواخر روز چهارشنبه در استان فعال است و در پي آن آسمان استان نيمه ابري تا تمام ابري، همراه با رگبار پراكنده باران، رعد و برق و وزش باد شديد پيش بيني مي شود.
وي ادامه داد: اين سامانه روز پنجشنبه از سمت شرق استان خارج مي شود و به دنبال آن دماي استان بين يك تا سه درجه سانتي گراد كاهش مي يابد.
كارشناس اداره كل هواشناسي استان همدان عنوان كرد: اسدآباد با 27 درجه سانتيگراد بالاي صفر گرمترين و گل تپه با هفت درجه سانتيگراد بالاي صفر به عنوان خنك ترين شهرهاي استان در 24 ساعت گذشته ثبت شده اند.
باقري شكيب گفت: در 24 ساعت گذشته كمينه دماي همدان 9 درجه سانتي گراد بالاي صفر و بيشينه دماي هواي اين شهر 26 درجه سانتي گراد بالاي صفر گزارش شده است.
آب و هواي استان همدان در نتيجه وجود كوه هاي مرتفع، رودخانه ها و پستي و بلندي هاي زياد به شدت متغير است و زمستان هاي سرد، پر برف و باران و تابستان هاي معتدل دارد.
9904/2090