۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۹
کد خبر: 83321655
۰ نفر
جهانگیری: موزه ورزش از پر مخاطب ترین مكان ها دركشور خواهد شد

تهران - ایرنا - معاون اول رئیس جمهوری گفت: موزه ورزش یكی از پر مخاطب ترین موزه ها و مكان هایی از این دست در كشور خواهد شد زیرا تماشای افتخارات زنان و مردانی ایرانی در طول تاریخ این كشور حس افتخار و بزرگی را در انسان بر می انگیزد.

اسحاق جهانگیری در حاشیه مراسم افتتاح موزه ورزش، المپیك و پارالمپیك گفت: گشایش موزه ورزش اتفاق خوبی بود تا ظرفیت های ورزشی و اشیا تاریخی در این حوزه جذاب جمع آوری شود و جای خالی چنین مكانی احساس می شد و البته جا برای كار در این موزه بسیار زیاد است و اشیا و ظرفیت های زیادی وجود دارد كه باید شناسایی و جمع آوری شود.
وی ادامه داد: ما سابقه تاریخی زیادی در عرصه ورزش داریم از زمان صفویه و حتی پیش تر ورزش هایی بوده كه ایران مهد آنان بوده و از اینجا به نقاط مختلف جهان تسری یافته و قطعا اشیایی از آن ها وجود دارد كه باید جمع آوری شوند زیرا تمام آنها نشانه حركت و توسعه ورزش در كشور هستند.
معاون اول رئیس جمهور اضافه كرد: در این زمینه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سایر بخش های ذیربط باید به كمك وزارت ورزش و جوانان بیایند تا همه این اشیا از نقاط مختلف كشور جمع آوری شوند.
جهانگیری گفت: از سوی دیگر بحث ورزش در دوران معاصر باید مورد توجه قرار گیرد، حضور ایران در عرصه المپیك ، پارالمپیك و رویدادهایی چون بازی های آسیایی و رقابت های جهانی كه همه نشان از توان ایرانیان و افتخارات آنان است كه بخشی از آن باید دراین موزه نگهداری شود و برخی از آن در آینده باید به صورت فیلم تهیه شود كه البته مخاطبان خود را نیز خواهد داشت كه البته كم هم نیستند.
وی افزود:این موزه نیاز به تكمیل و كارهای بهتر دارد و اولین تاثیر آن تقدیر مخاطبان از كسانی است كه برای ایران افتخار آفرینی كرده اند و در گام دوم افتخار آفرینان و قهرمانان ایرانی اسوه هایی هستند كه هر فرهنگ به آنها نیاز دارد و جوانان ونوجوانان ایرانی نیز نیاز به اسوه و الگوهای ملی دارند كه در این موزه ها می توان آن ها را دید و شناخت.
این موزه امروز در محل كمیته ملی المپیك گشایش یافت.
ورزشی **1828**9118**