تسريع در بازسازي پل فلزي و كنارگذر لوشان

رشت - ايرنا - پس از بازديد ميداني استاندار گيلان از لوشان و آسيب وارد شده در جريان سيل فروردين ماه سال جاري، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار از پل فلزي و كنارگذر اين شهر بازديد و بر ضرورت تسريع در بازسازي پل تأكيد كرد.

به گزارش ايرنا پس از بازديد ميداني مصطفي سالاري استاندار گيلان از شهر لوشان و آسيب وارد شده در جريان سيل فروردين ماه سال جاري، علي اوسط اكبري مقدم عصر دوشنبه با همراهي فرماندار شهرستان رودبار با حضور در لوشان، از پل‌هاي كنار گذر و فلزي اين شهر كه درپي سيل اخير تخريب شده بود بازديد و دستورات لازم براي تسريع در بازسازي آنها را صادر كرد.
براي بازسازي پل كنارگذر شهر لوشان امكانات موردنياز پيش‌بيني و 60 لوله بتني تحويل پيمانكار شده كه با كاهش ورودي آب، عمليات اجرايي آن آغاز مي شود.
براي ترميم پل فلزي لوشان نيز يك ميليارد تومان اعتبار پيش بيني شده كه تاكنون 500 ميليون تومان از محل ستاد بحران تخصيص داده شده و از اواسط خردادماه عمليات ترميم و بازسازي اجرايي مي شود.
شهرستان رودبار با چهار بخش مركزي، رحمت آباد، عمارلو و خورگام و هفت شهر رودبار، منجيل، لوشان، رستم آباد، جيرنده، بره سر، توتكابن و 174 روستاي داراي سكنه در 67 كيلومتري جنوب مركز گيلان واقع شده و دروازه ورود به استان از سمت جنوب است.
2007/