۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۸
کد خبر: 83321626
۰ نفر
نبود حامی مالی مشكل ورزش گلستان است

گرگان - ایرنا - مدیركل ورزش و جوانان گلستان گفت: نبود حامی مالی مناسب و توان اندك صنایع و واحدهای تولیدی استان در حمایت از تیم های ورزشی مشكل بزرگ و مانع پیشرفت تیم های منطقه برای حضور و رقابت در لیگ سراسری رشته های گوناگون است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن طیبی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی سال های اخیر توجه به رده های سنی پایه و تمركز بر استعدادیابی موجب شناسایی ورزشكارانی شده كه حضور تیم های گلستان در لیگ های كشوری می تواند مسیر ورود آن ها به جمع قهرمانان و ملی پوشان این رشته ها را هموارتر كند.
وی بیان كرد: تلاش زیادی برای جلب نظر صنایع و واحدهای تولیدی گلستان در كمك مستمر و مداوم به تیم های ورزشی استان صورت گرفته اما تاكنون موفق به سرانجام آن نشدیم.
مدیركل ورزش و جوانان گلستان افزود: ورزش قهرمانی در كنار برخورداری از ساختار مناسب فنی و تاكتیكی نیازمند بهره مندی از توان مالی كافی است تا مجموع این ظرفیت ها به كسب افتخار و عنوان برای ورزش گلستان منجر شود.
طیبی با تقدیر از تلاش های استاندار سابق گلستان برای حمایت از ورزش و تیم های ورزشی استان گفت: افزایش سقف اعتبارات عمرانی، میزبانی از چند رویداد مهم بین المللی و آسیایی برای اولین بار، كمك به بیشتر شدن بودجه تیم های ورزشی استان در لیگ های كشوری و پیگیری در جذب اعتبارات و بودجه ها از جمله اقدامات هاشمی برای ورزش گلستان بود.
وی افزود: افزایش اعتبار تیم های فوتبال دارایی بندرگز در لیگ دسته سوم كشور، بسكتبال لیگ برتری شهرداری گرگان و والیبال لیگ برتری گنبد دیگر اقدامات ارزشمند صورت گرفته بود كه زمینه كسب موفقیت این تیم ها در لیگ امسال را فراهم كرد.
وی بیان كرد: یكی از طرح های پایه ای و زیربنایی ورزش گلستان طی سال های اخیر برگزاری المپیاد ورزش گلستان و جام روستا قهرمان بود كه هر كدام از این مسابقات موجب تحول گسترده در ورزش همگانی و قهرمانی شد.
مدیركل ورزش و جوانان گلستان افزود: تمركز بر رده های سنی پایه و ورزش در روستاها شاخصه اساسی این طرح ها بود كه اجرای مستمر آن در 4 سال اخیر به رونق چشمگیر ورزش روستاها همراه با افزایش زیرساخت ها مانند راه اندازی 130 خانه ورزش روستایی و كشف استعدادهای جدید در رشته های گوناگون منجر شد.
طیبی ادامه داد: اگر چه ستاره سازی در ورزش فرایندی طولانی و بلند مدت است اما با اجرای موفق این دو رویداد در كنار توجه به ملی پوشان رشته های گوناگون، ورزش گلستان به توفیقات زیاد و كم نظیری رسید.
وی گفت: اعزام 32 ورزشكار به بازی های آسیایی جاكارتا در كشور اندونزی همراه با كسب 5 مدال طلا و 2 نقره بخشی از موفقیت ها است كه امیدواریم با تلاش بیشتر ملی پوشان این افتخارآفرینی ها به مدال آوری در رویداد مهم و معتبر المپیك نیز برسد.
مدیركل ورزش و جوانان گلستان به میزبانی مسابقات بین المللی ورزشی كه از 2 سال قبل آغاز شده اشاره كرد و گفت: امسال هم مسابقات بین المللی گورش، سپك تاكرا، كاراته، اسكواش و والیبال ساحلی در گلستان برگزار می شود.
طیبی همچنین به تلاش برای تكمیل 144 طرح نیمه تمام ورزشی در گلستان اشاره كرد و گفت: بخشی از این طرح ها مانند هتل ورزش و استخر شهرستان بندرتركمن امسال افتتاح شده و تعداد بیشتری از آن نیازمند بودجه و اعتبار است.
وی به آسیب سیل اخیر گلستان به اماكن ورزشی اشاره كرد و گفت: در نتیجه این حادثه قهری تاسیسات و سالن های ورزشی استان متحمل خسارت 150 میلیارد ریالی شد كه تلاش برای تامین خسارت و مرمت آن ها ادامه دارد.
طیبی در ادامه به برگزاری مراسم انتخاب قهرمان قهرمانان سال 97 ورزش گلستان در هفته گذشته اشاره كرد و گفت: در دوره های آینده و با رفع نواقص امسال و برنامه ریزی مطلوب، پایه گذار رسمی جدید در ورزش استان با هدف تقدیر از تلاش های ورزشكاران نخبه و مدال آور خواهیم بود.
مدیركل ورزش و جوانان گلستان در ادامه به برنامه ریزی برای رونق سمن ها اشاره كرد و گفت: در كنار فعالیت 104 سازمان مردم نهاد جوانان، تقاضای ثبت و آغاز به كار 200 سمن دیگر هم در نوبت راه اندازی قرار دارد.
وی افزود: در آغاز فعالیت دولت یازدهم 9 سمن مجوز دار در گلستان فعال بود كه با بسترسازی كافی هم اینك تعداد این تشكل ها به چند برابر افزایش یافته است.
طیبی ادامه داد: یكی از اهداف اداره كل ورزش و جوانان گلستان زمینه سازی مناسب برای ورود بیشتر جوانان به عرصه فعالیت های عمومی و اجتماعی با هموار كردن مسیر تاسیس سمن ها است و با توجه به ماهیت تصدی گرایانه بسیاری از امور دولتی بدون شك سازمان های مردم نهاد جوانان می توانند به مراتب كم هزینه تر، سودمندتر و پربهره‌تر برنامه های مختلف را انجام دهند.
3091/2729