100 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد فارس نیاز است

شیراز-ایرنا- رئیس كل دادگستری استان فارس گفت: مجموع بدهی، یك هزار و 283 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد این استان 200 میلیارد تومان است كه نیمی از این رقم با تلاش شوراهای حل اختلاف و بخشش طلبكاران كسر شده اما برای رهایی این زندانیان از حبس، 100 میلیارد تومان دیگر نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید كاظم موسوی، دوشنبه در جشن گلریزان ستاد دیه استان فارس در شیراز افزود: یك هزار و 57 نفر از این زندانیان به دلیل مهریه و نفقه، 25 نفر به علت تصادف و مابقی به سبب ارتكاب سایر جرائم غیر عمد در زندان های فارس بسر می برند.
وی بیان داشت: امیدواریم به بركت ماه مبارك رمضان، با كمك خیران و نیك اندیشان، مبلغ مورد نیاز برای رهایی آنان از زندان تامین شود.
رئیس كل دادگستری استان فارس ادامه داد: 524 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد این استان سال 97 با همت خیران از زندان آزاد شدند كه انتظار داریم در سال 98 تعداد دیگری از این افراد از حبس رهایی یابند.
موسوی بیان كرد: شماری از خیران فارس در سال 97 در آیین های گلریزانی كه برای انجام این كار خداپسندانه برگزار شد، با اعطای چك به مبلغ هشت میلیارد و 500 میلیون تومان متعهد به مشاركت در این عمل خیر شدند اما از این رقم تا كنون 25 میلیارد ریال آن وصول شده است.
وی، ضمن قدردانی از خیران برای گام نهادن در این كار نیك، از آنان درخواست كرد به تعهداتی كه در این زمینه داده اند حتما عمل كنند.
9873 /6118