۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۶
کد خبر: 83321608
۰ نفر
دیدار ذوب آهن و النصر عربستان به تعویق افتاد

بغداد - ایرنا - وزارت ورزش عراق از تعویق بازی ذوب آهن ایران و النصر عربستان خبر داد.

سخنگوی وزارت جوانان و ورزش عراق دقایقی پیش به رسانه ها گفت كه كنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای به فدراسیون فوتبال عراق از تعویق بازی عصر فردا (سه شنبه) میان تیم های ذوب آهن ایران و النصر عربستان خبر داده است.
'موفق عبدالوهاب' افزود: این تعویق بخاطر جابجایی در محل بازی رخ داده و به درخواست كنفدراسیون فوتبال آسیا بوده و طرف های سعودی یا عراقی نقشی در آن نداشته اند.
وی همچنین سیاسی بودن این تصمیم را رد كرد.
عبدالوهاب گفت كه باشگاه سعودی به مدیر ورزشگاه كربلا اطلاع داده است كه كنفدراسیون فوتبال آسیا بازی سه شنبه شب مقابل ذوب آهن را به تعویق افتاده و این دیدار باید در ورزشگاه دیگری برگزار شود.
سخنگوی وزارت جوانان و ورزش عراق توضیح در خصوص علت اصلی تعویق این بازی نداد اما گفت كه بر خلاف برخی اخبار منتشر شده در رسانه های عراقی، تیم ذوب آهن به عراق نیامده است.
پیشتر اعلام شده بود كنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر میزبانی دو تیم ذوب آهن ایران و النصر عربستان از عراق به امارات موافقت نكرد و بازی در ورزشگاه كربلا برگزار خواهد شد.
باشگاه ذوب آهن، پیش از این باشگاه ذوب آهن در نامه ای به كنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار برگزاری دیدار خود با حریف عربستانی در كشور امارات شده بود و همین مكاتبات را با طرف اماراتی انجام داد. اما وزارت خارجه امارات با تاخیر، نامه موافقت را به AFC ارسال می كند تا به دلیل زمان بر بودن مكاتبات در نهایت كنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی امارات مخالفت كند.
دیدار دو تیم فوتبال ذوب آهن با الزورا عراق در چارچوب هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و حواشی زیادی به همراه آورد تا باشگاه اصفهانی مایل به برگزاری مصاف با نماینده عربستان در كربلا نباشد. ولی قبل از لغو نهایی باردیگر مقرر شده بود كه باید در ورزشگاه كربلا به مصاف حریف عربستانی برود.
در گروه A لیگ قهرمانان آسیا، ذوب آهن با 11 امتیاز صدرنشین است و صعود خود را به مرحله حذفی مسابقات قطعی كرده است. النصر نیز با 9 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.
خاورم**4**380*