۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۲
کد خبر: 83321599
۰ نفر
شهرداری و میراث فرهنگی تهران در مرمت پل كن همكاری می كنند

تهران- ایرنا- مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از دیدار اخیر خود با شهردار منطقه پنج تهران گفت: از طرح پیشنهاد مشاركت شهرداری در مرمت پل تاریخی كن استقبال می كنیم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از میراث تهران، پرهام جانفشان با اشاره به اینكه بخشی از تاریخ و هویت منطقه كن درنقش ارتباطی این پل تاریخی گره خورده است گفت: برلزوم مرمت پل تاریخی كن كه بر اثر طغیان رودخانه در فروردین ماه سال جاری آسیب دیده است تاكید كردیم.
وی حفظ كوچه باغ های كن به عنوان ارزشمندترین میراث طبیعی پایتخت را در دستور كار معاونت میراث فرهنگی استان قرار دارد و ابراز امیدواری كرد تا در سال 98 آثار طبیعی استان شناسایی و در فهرست آثار ملی ثبت شود.
مدیركل میراث فرهنگی استان تهران حفظ جاذبه طبیعی را همانند با حفظ میراث فرهنگی و تاریخی پایتخت ارزشمند دانست و افزود: همانگونه كه منطقه 12 به عنوان بافت تاریخی تهران قدیم ارزشمند است، جاذبه های طبیعی منطقه شمیرانات و كن نیز برای شهر تهران پراهمیت و ارزشمند است.
وی خاطرنشان كرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر نگاه شهرداری ها عوض شده و نگاه آن ها به میراث‌فرهنگی كه هویت شهر را تشكیل می‌دهد نگاه حمایتی است.
گفتنی است طغیان رودخانه كن در روستای كن در دوشنبه 12 فروردین، بخش‌های اصلی پل آجری قاجاری «كن» شامل پایه میانی، عرشه پل و پشت‌بند پل آجری كن كه در دوره قاجار روی رودخانه كن و به عنوان تنها راه ارتباطی روستاهای شمال رودخانه با ده كن ساخته شده بود، تخریب شد.
تهرام/7247//6139