عدالت محوري ملاك المپياد استعدادهاي برتر كشور بود

سنندج - ايرنا - مديركل آموزش هاي پايه و استعداديابي وزارت ورزش و جوانان گفت: اين وزارت در برگزاري المپياد استعدادهاي برتر عدالت محوري را ملاك قرار داده بود و بهره برداري از استعدادهاي كشور را دنبال مي كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا احمد سعادتمند عصر دوشنبه در نشست با روسا، دبيران و نائب رئيسان هيات هاي ورزشي كردستان اظهار داشت: 32 فدراسيون در رده نوجوانان مسابقات قهرماني برگزار نمي كنند و همه آرزو آمال اين ورزشكاران به مسابقات استاني محدود شده است.
وي با بيان اينكه 16 استان هم در ليگ برتر حضور ندارند اضافه كرد: به همين دليل در رنج سني 12 تا 15 سال برگزاري المپياد استعدادهاي برتر را برنامه ريزي كرديم.
وي افزود: 450 هزار نفر در اين سنين در مسابقات انتخابي اين المپياد شركت كردند كه در نهايت 21 هزار نفر موفق به حضور در اين المپياد شدند.
سعادتمند گفت: در نهايت 2 هزار و 448 نفر از سراسر كشور در اين مسابقات انتخاب شدند و اكنون پرونده آماري و اطلاعاتي اين ورزشكاران تشكيل و ثبت شده است.
سعادتمند اظهار داشت: در اين المپياد سه ركورد در رشته دوميداني جابجا شد كه قبلا ورزشكاران اين ركوردها ديده نمي شدند.
مديركل آموزش هاي پايه و استعداديابي وزارت ورزش و جوانان اضافه كرد: دهه فجر امسال از تيم هاي خارجي در رده پايه براي حضور در مسابقات دعوت مي شوند.
معاون آموزش هاي پايه و استعداد يابي وزارت ورزش و جوانان هم در اين نشست گفت: استان كردستان از ميان يك هزار و 665 مدال كسب شده در اين المپياد توانست 71 مدال كسب كند و از 77 رشته 68 ورزشكار مستعد كردستاني شناسايي شدند.
شهرام عظيمي اظهار داشت: برگزاري المپياد استعدادهاي برتر از اولويت هاي وزارت ورزش و جوانان است كه براي اين المپياد نيز 108 ميليارد ريال اعتبار تخصيص يافت.
وي افزود: توسعه مشاركت در بين خانواده ها، تقويت وحدت ميان اقوام، ارتقاي سطح نگرش اعتماد خانواده ها به ورزش، تقويت فرهنگ عدالت محوري در توزيع منابع مالي و تعالي ورزش بانوان برخي از دستاوردهاي مهم المپياد استعدادهاي برتر است.
مديركل ورزش و جوانان كردستان هم در اين نشست گفت: اين استان در المپياد استعدادهاي برتر از نظر مدالي در ميان هشت استان برتر قرار گرفت و 71 مدال در 14 رشته كسب كرد.
حامد جولايي با بيان اينكه استان كردستان 500 نفر داور، مربي و ورزشكار به مسابقات كشوري اعزام كرد، افزود: هرچند اين استان از نظر زيرساختي در سطح مناسبي قرار ندارد اما از نظر استعداد در شرايط خوبي است.
وي اضافه كرد: در المپياد استعدادهاي برتر شهرستان هاي دهگلان، سروآباد و بانه نتوانستند مدالي كسب كنند.
وي با تاكيد بر اينكه المپياد استعدادهاي برتر از اعتبار خاصي برخوردار است براي ميزباني برگزاري اين المپياد در 10 رشته ورزشي اعلام آمادگي كرد.
6108 / 3034