۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۸
کد خبر: 83321563
۰ نفر
خسرویار: حجاب انگیزه ورزشكاران را بیشتر می كند

تهران- ایرنا- سرمربی تیم زیر 19 ساله بانوان ایران گفت: حجاب باعث می‌شود انگیزه ورزشكاران ایرانی برای بهتر عمل كردن در رویدادها بیشتر شود.

كتایون خسرو یار در گفت و گو با نشریه ایندیپندنت انگلیس درباره بازی حضورش در ایران گفت: من اصالت آذری دارم. در گذشته فارسی صحبت نمی‌كردم و حتی نمی‌دانستم ایران از نظر جغرافیایی كجا قرار دارد ولی همیشه عاشق ایران بودم. در سالهای آخر دانشگاه قرار بود به صورت حرفه‌ای برای یك تیم دانشگاهی فوتبال بازی كنم و این تنها شانسی برای من بود كه خانواده ام را ببینم و به ایران بیایم و در كنار پدربزرگ و مادربزرگم باشم.
وی ادامه داد: دو هفته از دانشگاه مرخصی گرفتم و به ایران رفتم ولی مجبور بودم در ایران نیز تمرین كنم چون وقتی به آمریكا بازمی گشتم باید به صورت حرفه‌ای در فوتبال حضور پیدا می‌كردم.
خسرویار ادامه داد: نمی‌توانستم در ایران كباب و بربری بخورم. به ایران آمدم و یك تیم فوتسال دیدم كه شبیه فوتبال بود. البته كه بدنم از بقیه دختران قوی‌تر بود و تكل می‌زدم و شوت می‌زدم و همین باعث شد تا همه تعجب كنند. این موضوع به گوش شهرزاد مظفر سرمربی تیم رسیده بود. آنها گفتند كه می‌خواهند اولین تیم زنان ایران را در فوتبال تشكیل دهند و روی كمك من حساب كردند. بی درنگ قبول كردم. سال 2005 بود. همه چیز را در آمریكا ترك كردم و در ایران فوتبال را ادامه دادم.
سرمربی تیم زیر 19 سال بانوان درباره شرایط زندگی در ایران گفت: ایران قطعاً باعث شده است من روی پای خودم بایستم. فرصت‌های زیادی اینجا برای من به وجود آمده است. نه اینكه همه مشكلات را حل كرد بلكه تا حدودی از پس آن برآیم. نیاز به مساعدت از مقام‌های بالاتر و ساخت آكادمی داریم. اینجا زندگی فوق‌العاده است و اگر غیر این بود زیاد در ایران نمی‌ماندم. فدراسیون و مقام‌ها حمایت خوبی از تیم می‌كنند. اگر نمی‌خواستند تغییری صورت بگیرد حمایت نمی‌كردند. فكر نمی‌كنم جای دیگری در دنیا اینقدر حمایت شوم. چیزهای زیادی در ایران وجود دارد كه هنوز شروع نشده است و این فرصت را دارم كه آنها را آغاز كنم.
خسرویار اضافه كرد: قبلاً وقتی می‌گفتم كه فوتبال بازی می‌كنم از من سوال می‌كردند بلدی به توپ ضربه بزنی و 90 دقیقه بازی كنی؟ ولی الان بعد از این سال‌ها وقتی شما بگویید فوتبال بازی می‌كنید از شما سوال می‌كنند استقلالی هستید یا پرسپولیسی؟ بازی آخر چطور بود؟ رسانه‌ها در ایران خیلی به ما كمك كردند.
وی درباره حجاب بانوان ایرانی در مسابقات گفت: من شخصا فكر می‌كنم حجاب باعث می‌شود انگیزه ورزشكاران ایرانی برای بهتر عمل كردن در رویدادها بیشتر شود. با وجود حجاب هم می‌توانیم مدال كسب كنیم. دختران ایرانی در ورزش‌های گسترده حتی هاكی و اسكیت و فوتبال و دوومیدانی با حجاب اسلامی در رقابت‌ها شركت می‌كنند و نشان می‌دهند تفاوتی وجود ندارد.
ورزشی**9463**9118**