۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۰
کد خبر: 83321543
۰ نفر
رودخانه سپيدرود در ليگ برتر خشكيد

رشت - ايرنا - تيم فوتبال سپيدرود رشت سرانجام با كسب رتبه پانزدهم جدول رده بندي از رقابت هاي ليگ برتر سقوط كرد و رودخانه اين تيم در ليگ برتر خشك شد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ايرنا ، با انجام هفته سي ام و پاياني رقابت هاي فوتبال ليگ برتر كشور، تيم فوتبال سپيدرود رشت با قبول شكست برابر استقلال تهران از گردونه اين رقابت ها كنار رفت.
سپيدرودي ها در اين ديدار در وزشگاه آزادي تهران ، با نتيجه 2 بر يك مغلوب تيم استقلال شدند تا آخرين بازي خود را در چارچوب رقابت هاي ليگ برتر با شكست به پايان رسانده تا وداع تلخي از رقابت هاي ليگ برتر داشته باشند.
اين در حالي است كه تيم استقلال در اين ديدار يك پنالتي را به هدر داد و داور اين بازي نيزمي توانست حداقل يك پنالتي ديگر به سود آبي پوشان پايتخت اعلام كند ولي به هرحال تيم سپيدرود در آخرين ايستگاه ليگ برتر نيز متحمل شكست شد.
البته تيم فوتبال سپيدرود رشت براي ماندن در رقابت هاي ليگ برتر ، در اين بازي خارج از خانه فقط به پيروزي نياز داشت و حتي كسب نتيجه مساوي نيز برابر استقلال ، تاثيري در ماندن اين تيم نداشت.
با اين وجود تيم سپيدرود در اين ديدار متحمل شكست شد و با توجه به فاصله يك امتيازي اين تيم با نفت مسجد سليمان، حتي بدون درنظر گرفتن نتيجه تيم نفت ، اين سپيدرود بود كه از رقابت هاي ليگ برتر سقوط كرد.
البته تيم نفت مسجد سليمان در آخرين ديدارش در رقابت هاي فصل جاري برابر ذوب آهن اصفهان به نتيجه مساوي 2 بر 2 دست يافت تا اين تيم سرانجام با 2 امتياز بيشتر از سپيدرود، يك پله بالاتر از اين تيم در مكان چهاردهم جدول قرار گيرد.
از طرف ديگر تيم فوتبال استقلال تهران آخرين حريف تيم سپيدرود در رقابت هاي ليگ برتر، گرچه قهرماني ليگ برتر را از دست داد و با پيروزي برابر سپيدرود نيز هيچ شانسي براي كسب عنوان قهرماني نداشت، اما اين تيم به دليل خداحافظي خسرو حيدري يكي از بازيكنان با سابقه و با اخلاقش ، مي خواست با برتري برابر سپيدرود خداحافظي باشكوهي را براي بازيكن با تجربه خود رقم زند و همچنين رقابت هاي ليگ برتر را با پيروزي به اتمام برساند كه در نهايت موفق به اين امر شد.
اما سپيدرودي ها در دومين سال حضور خود در رقابت هاي ليگ برتر ، نتوانستند در نهايت رتبه بهتر از پانزدهم را كسب كنند و به همراه تيم استقلال خوزستان از اين مسابقات كنار رفتند تا فصل آينده در ليگ دسته اول بازي هاي خود را دنبال كنند.
تيم سپيدرود رشت كه با مشكلات فراوان دومين سال حضورش را در رقابت هاي ليگ برتر آغاز كرد، در طول مسابقات فصل جاري ، چند بار مالكيت ، مديريت و كادرفني اين تيم تغيير يافت تا سرخپوشان رشتي يكي از پرحاشيه ترين تيم هاي ليگ برتري باشند.
ارتش سرخ گيلان كه از وجود طرفداران و تماشاگران پرشور برخوردارند، در طول فصل نتوانستند نتايج خوبي را كسب كنند به خصوص در تعدادي از بازي هاي خانگي شكست هاي غيرمنتظره اي را متحمل شدند تا يكي از گزينه هاي اصلي سقوط از اين مسابقات باشند.
البته نادر دست نشان كه به عنوان آخرين سرمربي اين تيم در ليگ برتر حضور يافت، در پايان بازي با استقلال در تهران و در مصاحبه مطبوعاتي عدم كسب نتيجه مناسب در چند بازي خانگي و همچنين ضعف مفرط داوري در ديدار برابر نفت مسجد سليمان را از عوامل اصلي سقوط تيمش اعلام كرد.
به هرحال تيم سپيدرود كه از رقابت هاي ليگ دسته دوم به ليگ دسته اول و سپس به ليگ برتر صعود كرده بود، فصل آينده بايد بازي هاي خود را در ليگ دسته يك دنبال كند و اين در حالي است كه هنوز وضعيت مالكيت و مديريت اين باشگاه در هاله اي از ابهام است.
سپيدرودي ها در فصل جاري ليگ برتر از 30 مسابقه فقط سه پيروزي كسب كردند كه اين مي تواند نتيجه بسيار ضعيفي براي اين تيم باشد كه البته از اين تعداد نيز يك پيروزي درخارج از خانه كسب شد.
اما 11 بازي اين تيم در رقابت هاي ليگ برتر با نتيجه مساوي خاتمه يافت و در 16 بازي نيز سپيدرودي ها متحمل شكست شدند تا پس از استقلال خوزستان بيشترين شكست را در بين تيم هاي ليگ برتري داشته باشند.
سرخپوشان رشتي در طول بازي هاي برگزار شده ، 24 بار موفق به گلزني شدند اما در نقطه مقابل، 53 گل دريافت كردند تا بدترين خط دفاعي ليگ برتر را به خود اختصاص دهند و با تفاضل گل 29- ، بدترين تفاضل گل را نيز در بين تيم هاي ليگ برتري داشته باشند.
به هرحال كارنامه سپيدرود رشت در فصل دوم حضورش در رقابت هاي ليگ برتر بسيار ضعيف بود و با توجه به شرايط موجود، اين تيم از گردونه رقابت ها حذف شد و مشخص نيست كه دوباره و در چه سالي در ليگ برتر حضور يابد.
در رقابت هاي فوتبال ليگ برتر كشور 16 تيم به صورت دوره اي و رفت و برگشت در يك گروه با هم به رقابت پرداختند كه در نهايت تيم هاي سپيدرود رشت با 20 امتياز و استقلال خوزستان با 12 امتياز در مكان هاي پانزدهم و شانزدهم جدول رده بندي قرار گرفتند و به رقابت هاي ليگ دسته اول سقوط كردند.
7285 / 6030