۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۲
کد خبر: 83321524
۰ نفر
هشدار اتحاديه اروپا در مورد تشديد تنش در منطقه

تهران - ايرنا - «مايا كوچيانچيك» سخنگوي «فدريكا موگريني» مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا روز دوشنبه درخصوص تنش زايي بيشتر در خاورميانه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيك از بروكسل، كوچيانچيك در كنفرانس مطبوعاتي گفت: به طور ويژه در مورد توييت خاصي اظهارنظر نمي كنم، اما در سطحي گسترده مي گويم منطقه به عناصر بي ثبات كننده بيشتر نياز ندارد.
وي افزود: ما به طور پيوسته به اين مساله اشاره كرده و گفته ايم كه بايد از اقدامات تحريك آميز خودداري و همه تلاش ها را بر تنش زدايي معطوف كرد.
سخنگوي موگريني در واكنش به پيام توييتري ترامپ گفت، ترامپ در ادامه لفاظي هاي خود، ايران را در صورت تمايل به جنگ به نابودي تهديد كرده است.
تنش در منطقه خاورميانه با سياست هاي جنگ طلبانه آمريكا شدت يافته است. آمريكا پيشتر در ماه جاري حضور نظامي اش در خاورميانه را افزايش داد و يك ناو هواپيمابر، موشك هاي پاتريوت، بمب افكن هاي ب - 52 و جت هاي اف - 15 را به منطقه اعزام كرد.
رئيس جمهوري آمريكا در عين حال پيشتر درخصوص روي ندادن جنگ در منطقه ابراز اميدواري كرد و به فاكس نيوز گفت كه قصد درگيري نظامي با ايران را ندارد.
گزارش‌ها حاكي است كه اختلافات در كاخ سفيد در مورد ايران بالا گرفته و ترامپ كه با ايستادگي ايران مقابل سياست فشار حداكثري واشنگتن روبه رو شده، در ديدار با رئيس‌جمهوري سوئيس خواستار ميانجيگري اين كشور براي كاهش تنش‌ها شده است.
اروپام**9109**شبس**1613