مسابقات شطرنج ريتد آزاد به ميزباني اهواز برگزار مي شود

اهواز - ايرنا - رييس هيات شطرنج خوزستان گفت: رقابت‌ هاي سريع شطرنج ريتد كشوري مطابق با معيارهاي جهاني در اهواز برگزار مي شود.

عبدالامير خطيب زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين رقابت ها از روز هشتم خرداد آغاز و به مدت 6 روز ادامه خواهد داشت.
وي با بيان اينكه اين مسابقات با حضور شطرنج بازان مطرح برگزار مي شود گفت: كليه قوانين و مقررات فيده حاكم بر اين مسابقات بوده و زمان مسابقه براي هر نفر 45 دقيقه با احتساب 10 ثانيه زمان اضافي براي هر حركت در نظر گرفته شده است.
رييس هيات شطرنج خوزستان با اشاره به اينكه مسابقات در هفت دور به روش سوييسي در بخش آقايان و بانوان و در رده سني آزاد برگزار مي شود افزود: جوايز نفرات اول تا سوم اين مسابقات به ترتيب پنج، چهار و سه ميليون ريال است؛ همچنين به نفرات چهارم تا ششم و نفرات برتر هر رده سني جوايزي اهدا مي شود.
وي بيان كرد: اين رقابت ها در پنج رده سني مختلف برگزار مي شود و شركت كنندگان حاضر در اين رقابت ها در رده هاي سني زير هشت سال، زير 10 سال، زير 12 سال، زير 14سال و بالاي 50 سال با يكديگر به رقابت مي پردازند.
خطيب زاده ايجاد رقابت سالم در بين بازيكنان و تشويق جوانان و شطرنج بازان به سمت فضاهاي ورزشي را از عمده اهداف اين مسابقات دانست و افزود: ايجاد فرصت اخذ ريتينگ استاندارد براي عموم بازيكنان فاقد ريتينگ و افزايش ريتينگ بازيكنان داراي ريتينگ و شناسايي استعدادهاي استان و برنامه ريزي براي رشد و شكوفايي آنها از ديگر اهداف برگزاري اين رقابت ها است.
9879/ 6037