شهيد اختري: ترقي كشور در گرو تربيت متخصصان بومي است

سمنان- ايرنا- شهيد علي اختري يكي از شهداي دفاع مقدس استان سمنان در بخشي از وصيتنامه خود، خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: در فراگيري علم و دانش كوشا باشد كه كشور براي ترقي و پيشرفت نيازمند متخصصان بومي و بي نيازي از دانش آموختگان غيربومي است.

به گزارش ايرنا، شهيد اختري فرزند صفر و طيبه، پانزدهم شهريور 1350 در تهران در دامان خانواده اي مومن و مقيد ديده به جهان هستي گشود.
اين شهيد والامقام، اهل سمنان بود و در سال 1360 با خانواده به سمنان بازگشتند و در شهر سمنان ساكن شدند.
شهيد اختري از سن پنج سالگي در كلاس هاي آموزش قرآن شركت مي كرد و به واسطه تلاش پدر و مادرش از طفوليت با اسلام و احكام نوراني آن آشنا شد.
اين شهيد بزرگوار، در طول دوران تحصيل در پايه هاي ابتدايي و راهنمايي و دبيرستان، همواره با قرآن و نهج‌البلاغه انس داشت و توانست در چندين مرحله در مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه در شهرستان سمنان، مقام اول مسابقات را كسب كند و همچنين در مسابقات بين استاني رشته نهج‌البلاغه موفق به كسب مقام شد.
شهيد اختري همزمان با يادگيري درس هاي مدرسه، مشغول به فراگيري درس هاي حوزوي بود.
وي، در ورزش هم حرفي براي گفتن داشت و با شركت در مسابقات دو و ميداني موفق به كسب مقام شده بود و براي كمك به تأمين هزينه‌هاي زندگي، تمام اوقات تعطيل را كارگري مي‌كرد.
اين شهيد جليل القدر در 1366 سال، در حالي كه دانش آموز كلاس سوم دبيرستان بود با شروع جنگ تحميلي، براساس احساس وظيفه، تحصيل را نيمه‌كاره رها كرد و پس از گذراندن آموزش‌هاي لازم، عازم مناطق جنگي براي دفاع از حريم اسلام شد.
اين شهيد والامقام، پس از سه ماه و 12 روز حضور در ميدان نبرد حق عليه باطل و دفاع جانانه، سرانجام در بيست و چهارم اسفند 1366 در عمليات غرورآفرين بيت المقدس سه در منطقه ماووت عراق در اثر اصابت تركش به بدن به قافله سالار شهيدان پيوست.
اين شهيد جليل القدر، در بخشي از وصيت نامه خود گفته است: دفاع از حريم اسلام و قرآن بر هر مسلمان متعهد واجب و لازم است و راه رسيدن به پيروزي در دفاع از حريم، پيروي از فرموده هاي رهبري است.
پيكر مطهر شهيد اختري پس از انتقال به سمنان و تشييع با شهداي عمليات بيت‌المقدس سه، در گلزار شهداي امامزاده يحيي(ع) به خاك سپرده شد.
استان سمنان سه هزار شهيد تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) استان سمنان در موضوع هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي پرونده هاي خبري ويژه را با برنامه مشخص در دستور كار خود داده است.
با هدف قدرشناسي از رشادت ها و دلاوري هاي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفي فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جوان همچنين الگوسازي براي اين نسل، خبرگزاري ايرنا به معرفي شهداي استان سمنان در قالب پرونده خبري مي پردازد.
معرفي جاذبه هاي گردشگري استان، سلامت و معرفي كتاب، ديگر پرونده هاي خبري خبرگزاري ايرنا استان سمنان است.
7342/6103