۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۲
کد خبر: 83321494
۰ نفر
300 مجموعه ورزشي استان تهران فاقد مجوز هستند

تهران- ايرنا- مديركل ورزش و جوانان استان تهران گفت: در حال حاضر 300 مجموعه ورزشي اين استان فاقد مجوز فعاليت و كاربري هستند.

رضا گلمحمدي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه طرح نظارت از مجموعه هاي ورزشي از سه سال گذشته در سطح استان آغاز شد افزود: در ابتدا هزار مورد فاقد مجوز بود كه اين تعداد به 300 مورد كاهش يافته است.
وي با بيان اينكه با پرونده سازي مالكان مجوز اين اماكن در حال تكميل و صدور است گفت: مجوز اين مجموعه هاي فاقد مجوز به دليل عدم تناسب شكل ساختماني و استاندارد نبودن متراژ بنا تاكنون صادر نشده است.
مديركل ورزش و جوانان استان تهران همچنين به بازديد هاي نظارتي كارشناسان اين نهاد از اماكن دولتي و خصوصي در سال گذشته خبرداد و افزود: در سال گذشته بيش از 4هزار بازديد از مجموعه ها صورت گرفت كه 120 باشگاه به دليل نبود مربي، تمديد نشدن كارت مربي گري و فروش مكمل هاي غيرمجاز تعليق شدند.
گلمحمدي از تكميل 10پروژه عمراني و ايجاد زمين چمن مصنوعي در سطح استان اشاره كرد و گفت: براي تكميل اين طرح هاي ورزشي بيش از 10ميليارد تومان(يك ميليارد تومان براي هر طرح) اعتبار هزينه شده است.
مديركل ورزش و جوانان استان تهران خاطر نشان كرد: طرح چمن مصنوعي با وسعت 8هزار متر مربع در منطقه آپرين اسلامشهر و مجموعه هايي ورزشي با كاربري چند منظوره به وسعت 1200 متر مربع در شهرستان هاي پاكدشت، شميرانات، ورامين، شهريار و اسلامشهر است.
به گفته وي افتتاح اين مجموعه ها در آينده اي نزديك با حضور وزير ورزش و جوانان انجام خواهد شد.
در حال حاضر چهار هزار و 200 مجموعه در سطح استان تهران وجود دارد و سرانه ورزشي براي هر شهروند 57 سانتي متر مربع است.
تهرام/7247//6139