۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
کد خبر 83321481
۰ نفر
مديريت شهر قم روزانه 13 ميليارد ريال هزينه نياز دارد

قم- ايرنا- رئيس شوراي اسلامي شهر قم، گفت: مديريت شهر قم روزانه بالغ بر 13 ميليارد ريال هزينه نياز دارد كه در قالب هزينه هاي جاري از جمله جمع آوري زباله ها، پاكسازي خيابان ها، حمل و نقل عمومي و همه امور مربوط به اداره شهر مي باشد.

به گزارش ايرنا، عبدالله جلالي عصر دوشنبه درنود و هفتمين جلسه رسمي و علني شوراي اسلامي شهر قم درساختمان شهيد باكري قم، بيان كرد: 20 درصد بودجه سالجاري شهرداري به مسائل جاري و 80 درصد به مسائل عمراني تخصيص يافته است كه بخش عمده اي از اين بودجه از طريق عوارض مختلف تامين مي گردد.
وي با اشاره به 29 ارديبهشت ماه دومين سالروز انتخابات پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر و يازدهمين دوره رياست جمهوري گفت: شكل گيري شوراها تجلي گر اراده مردم است كه با حضور و اراده آنان در پاي صندوق هاي راي رقم خورد.
جلالي با بيان اينكه 21 ماه از فرصت خدمت گزاري به مردم در شوراهاي اسلامي شهر سپري شده است ادامه داد: اميدواريم عملكرد مجموعه مديريت شهري و شوراي پنجم در اين مدت موجب جلب رضايت مردم شده باشد.
وي مطالبه هاي مردم از مجموعه مديريت شهري را به حق دانست و اظهار داشت: اگر چه آنگونه كه انتظار است شوراي اسلامي شهر نتوانسته به اين مطالبات پاسخگو باشد ولي تمام تلاش آنان متوقف نشدن چرخ توسعه در اين شهر بوده است.
وي ادامه داد: با وجود همه ضعف ها به مردم شريف قم اين قول را مي دهيم كه مجموعه مديريت شهري حركت پرشتاب در مسير توسعه و تحول اين شهر را دنبال مي كنند.
جلالي اظهار داشت: در شرايطي كه از نظر اقتصادي مجموعه مديريت شهري با كمبود منابع مالي مواجه مي باشد ،عدم پشتيباني دولت بر مشكلات در سير خدمت به مردم توسط شورا و شهرداري افزوده است.
جلالي با بيان اينكه شوراي شهر قم هدفي جز رضايتمندي مردم ندارد افزود: شورا از نظرات و پيشنهادات آحاد مردم در جهت تسريع در حل مشكلات شهري استقبال مي كند.
وي در ادامه با اشاره به بررسي لايحه نامگذاري برخي خيابان هاي قم، گفت: تابلوي تقاطع 15 خرداد و عمار ياسر كه پيش از اين به نام «رزمندگان اسلام» نامگذاري شده است در آينده نزديك نصب مي شود.

** رئيس كميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر قم با اشاره به لايحه نامگذاري 11 خيابان در كميته نامگذاري شوارع گفت: امكان تغيير نام و نام گذاري كوچه هاي فاقد نام و خيابان هايي كه داراي شماره هستند با درخواست اهالي و همچنين خانواده شهدا به نام شهيدي كه خانواده وي در آن كوچه مستقر است، وجود دارد.
مجتبي سبحاني با بيان اينكه با وجود تصويب شوراي اسلامي شهر براي نامگذاي برخي خيابان ها تاكنون اقدام و ابلاغي صورت نگرفته است گفت: شوراي اسلامي به دليل عدم استفاده از نام گذاري برخي كوچه ها نسبت به تغيير نام آنها نيز اقدام كرده است.
وي ادامه داد: با توجه به استفاده از نرم افزاري ويژه براي ثبت نام خيابان ها و معابر قم، از نامگذاري يك نام براي چند خيابان جلوگيري شده است.

**رئيس كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قم نيز در اين جلسه با اشاره به لايحه نامگذاري 11 خيابان گفت: در گذشته يك نام براي چند خيابان استفاده مي شد كه اين موضوع مشكلاتي رابراي شهروندان ايجاد كرده است كه در حال اصلاح است.
حسن مالكي نژاد، افزود: برخي اسامي نامگذاري شده بر اساس پيشنهاد خانواده شهدا و يا اهالي محل در كميته نامگذاري شوراي اسلامي شهر بررسي و پس از تصويب در صحن علني شوراي مطرح شده است.
وي با بيان اينكه برخي خيابان ها قم به شرقي و غربي تقسيم شده است ادامه داد: اين موضوع مشكلاتي را نيز در آدرس دهي براي شهروندان ايجاد كرده است كه روند اصلاح نام اين خيابان ها نيز در دستور كار است.
لايحه نامگذاري 11 مورد اسامي پيشنهادي جهت نامگذاري شوارع و خيابان هاي قم از جمله لوايحي بود كه با راي موافق اعضاي اين شورا به تصويب رسيد.
اعضاي شوراي اسلامي شهر همچنين در ادامه لايحه اخذ مجوز 30 درصد كاهش عوارض مربوط به صندوق مربوط به دفتر تبليغات اسلامي را مورد ارزيابي قرار داد و در نهايت اعضاي اين شورا راي موافق خود را با اين لايحه اعلام كردند.
7404/ 6133/