انتقاد ترامپ از رسانه ها به دليل انتشار اخباري در مورد فعاليت مشكوك مالي

تهران - ايرنا - «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريكا روز دوشنبه رسانه هاي آمريكايي را به انتشار اخبار كذب در مورد علت مراجعه نكردنش به بانك ها متهم كرد و گزارش هاي خبري مبني بر فعاليت هاي مالي مشكوكانه مرتبط با خود را مورد انتقاد قرار داد.

وي در صفحه توييتر خود در پيامي تهديد آميز نوشت: نيويورك تايمز شكست خورده (كه شش سال بعد وقتي من قدرت را ترك كنم، كارش تمام است) و ديگر رسانه هاي اخبار جعلي به نوشتن داستان هاي ساختگي در اين مورد ادامه مي دهند كه چطور من از بانك هاي متعدد استفاده نكردم، زيرا آنها (بانك ها) خواستار تجارت با من نبودند. اشتباه است! اين به آن دليل است كه من نيازي به پول نداشتم.
ترامپ افزود: خيلي كليشه اي است، اما حقيقت دارد. وقتي پول نمي خواهيد يا به آن نياز نداريد، نيازي به بانك ها نداريد و خواهان آن نيستيد. بانك ها هميشه در دسترس من بوده اند، آنها در پي پول در آوردن هستند. رسانه هاي جعلي اين را مي گويند تا مرا بي اعتبار كنند و همواره از منابع ناشناس استفاده مي كنند (زيرا منابع شان وجود خارجي ندارد.)
ترامپ در توييت ديگري با اشاره به فساد و نابساماني در رسانه هاي جريان اصلي آمريكا ، همچون گذشته رسانه هاي اخبار جعلي را دشمن مردم خواند و نوشت: به همين دليل است كه از پوشش حقه واقعي روسيه (تباني دموكرات ها با مسكو) خودداري مي كنند. اما مردم آمريكا نسبت به آنچه روي مي دهد، هوشيار هستند.
رئيس جمهوري آمريكا افزود: اكنون داستان بزرگ اين است كه ترامپ پول زيادي به دست آورده است و همه چيز را با پول نقد مي خرد، وي به بانك ها نيازي ندارد. اما اين همه پول نقد را از كجا آورده است؟ ممكن است از روسيه؟ نه، من كسب و كار بزرگي درست كردم و به بانك ها نيازي ندارم، اما اگر نياز داشتم، آنها (بانك ها) حضور داشتند و دويچه بانك، براي تعامل خيلي خوب و حرفه اي بود.
وي با اشاره به اينكه هميشه مقادير زيادي پول و بانك هاي بسياري براي انتخاب وجود داشته است، چنين ادعا كرد كه بانك ها خيلي خوشحال مي شوند كه پول مرا بگيرند.
گزارش ها حاكي است پرسنل ضد پولشويي دويچه بانك چند معامله مشكوك را شناسايي كرده اند كه احتمال مي رود نهادهاي تحت مالكيت ترامپ و داماد وي در آن دخيل باشند.
نوع اين تعاملات مشخص نشده، اما بخشي از آن در برگيرنده وجوهات مالي است كه بين نهادهاي تحت كنترل ترامپ و دامادش و اشخاص و سازمان هاي خارجي رد و بدل شده است.
اروپام**9109**