۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۷
کد خبر: 83321426
۰ نفر
مقام فرانسوی: آمریكا نمی خواهد اروپا قوی و متحد باشد

تهران - ایرنا - وزیر دارایی فرانسه كه به اتخاذ مواضع و سیاست های ضد آمریكایی شهرت دارد ،تاكید كرد كه آمریكا نمی خواهد اروپا متحد و قوی باشد.

به گزارش شبكه تلویزیونی 'بی.اف.ام. تی.وی'، 'برونو لومر' گفت: آمریكا به رهبری دونالد ترامپ، همواره خواستار این بوده است كه اتحادیه اروپا از هم بپاشد و دچار ضعف و دو دستگی شود.
لومر این سخنان را به دنبال تمجید 'استیو بنن' مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ از مارین لوپن نامزد انتخابات فرانسه بیان كرد كه مخالف اتحادیه اروپاست.
بنن در سخنانی لوپن را قهرمان فرانسه توصیف كرده بود.
وزیر دارایی فرانسه چندی پیش نیز ضمن انتقاد از یكه تازی آمریكا در عرصه بین المللی و تهدیدهای واشنگتن علیه كشورهای اروپایی، هشدار داده بود چنانچه كشورهای اروپایی در زمینه اصلاحاتی برای افزایش همگرایی اقتصادی كشورهای خود به توافق دست نیابند، منطقه یورو با خطر جدی روبرو خواهد شد.
وی از بابت كاهش رشد اقتصادی در آلمان و ركود در ایتالیا ابراز نگرانی كرد و خواستار تصمیم گیری فوری در مورد بودجه منطقه یورو حداكثر تا ماه ژوئن (خرداد ماه) شد تا در جهت همسان سازی اقتصادهای این منطقه گام برداشته شود.
وزیر اقتصاد فرانسه پیشتر نیز در واكنش به خروج یكجانبه آمریكا از توافق هسته ای سال 2015، تاكید كرده بود اینكه واشنگتن بخواهد ژاندارم اقتصادی جهان باشد، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
اروپام**9041** 1546