۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۲
کد خبر: 83321418
۰ نفر
تیم ملی آبی پشتوانه فدراسیون بسكتبال كشور است

اصفهان- ایرنا- سرمربی تیم ملی بسكتبال آبی كشور گفت: تیم ملی آبی پشتوانه ای برای فدراسیون و تیم اصلی بسكتبال كشور است زیرا با شناسایی بازیكنان مستعد آنها را به تیم بزرگسالان معرفی می كند.

فرزاد كوهیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در اصفهان افزود: تیم ملی بسكتبال آبی سال گذشته با تصمیم سازمان تیم های ملی كشور تشكیل شد تا پشتوانه ای برای تیم ملی بزرگسالان باشد و نسل جدیدی از بازیكنان را هماهنگ با تیم اصلی ملی پرورش دهد.
وی توضیح داد: فدراسیون بسكتبال سال گذشته با اعمال تغییر در عنوان تیم‌ های ملی الف و ب، 2 تیم قرمز و آبی را تشكیل داد كه تیم ملی قرمز متشكل از بازیكنان اصلی و تیم آبی متشكل از بازیكنان زیر 23 سال است.
كوهیان خاطرنشان كرد: سال گذشته 2 نفر از بازیكنان تیم آبی به تیم بزرگسالان ملحق شدند و نتیجه مثبتی بهمراه داشت بهمین دلیل فدراسیون بسكتبال از طرح تشكیل تیم آبی استقبال كرد.
عضو كادر فنی تیم ملی با بیان این كه شركت تیم ملی بسكتبال آبی در برخی تورنمنت ها و رقابت ها، پیش بینی شد، گفت: اردوی تمرینی این تیم در اصفهان از 24 اردیبهشت جاری آغاز شد.
سرمربی تیم ملی بسكتبال آبی كشور اضافه كرد: این اردو به میزبانی ذوب آهن اصفهان برگزار شد و در مرحله نخست 20 نفر در تمرین های آن حاضر شدند.
كوهیان با بیان اینكه مرحله نخست اردوی تیم ملی بسكتبال آبی دوم خرداد امسال به پایان می رسد، افزود: در این مرحله بازیكنان غربال می شوند و مرحله دوم اردو از هفتم تا سیزدهم خرداد برگزار خواهد شد.
تمرین های تیم ملی بسكتبال آبی كشور در اردوی اصفهان در سالن بسكتبال ملت انجام می شود.
3011/6026/