۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
کد خبر 83321415
۰ نفر
بارش باران مردم ايذه را غافلگير كرد

اهواز - ايرنا - بارش باران بهاري در واپسين روزهاي ارديبهشت، مردم ايذه را غافلگير كرد و نشاط خاصي به اين شهرستان بخشيد.

به گزارش ايرنا، بارش باران از حدود ساعت 15 در ايذه آغاز و تا لحظه مخابره خبر ادامه دارد؛ اين در حالي است كه صبح امروز آفتاب و گرد و غبار پديده غالب اين شهرستان بود.
مهدي اوركي سرپرست اداره هواشناسي ايذه روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: تا ساعت 16:30 امروز در ايذه 3.1 ميليمتر باران به ثبت رسيده است.
وي افزود: با اين آمار، ميزان بارش باران از ابتداي سال آبي جاري(اول مهر) تاكنون به 985.5 ميليمتر رسيده است ، اين در حالي است كه ركورد بارش در يك سال آبي در ايذه مربوط به سال 1376 است كه در آن سال 989 ميليمتر باران باريده بود و اگر اين سامانه بارشي بهاره ادامه داشته باشد، شاهد شكسته شدن اين ركورد خواهيم بود.
مصطفي هنرمنديان مدير جهاد كشاورزي ايذه نيز در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين بارندگي تا زماني كه شدت نگرفته است، آسيب چنداني به مزارع وارد نمي‌كند.
وي افزود: در صورت تداوم بارش باران و وزش باد شديد خساراتي به كشاورزان وارد خواهد شد زيرا برخي كشاورزان ايذه هنوز محصول خود را برداشت نكرده اند.
در اطلاعيه شماره 10 اداره كل هواشناسي خوزستان كه شنبه 28 ارديبهشت منتشر شد، آمده بود: خروجي مدل هاي هواشناسي بالا بودن ضرايب ترموديناميكي را از امروز تا روز سه‌شنبه در استان نشان مي‌دهد كه با توجه به ماهيت سامانه‌هاي بهاري انتظار بارش پراكنده و رگباري همراه با رعد و برق به ويژه در مناطق شمال شرق ، شمال غرب و شرق وجود دارد. همچنين در روز يكشنبه براي ساعاتي گرد و غبار همرفتي و موقتي در مناطق غربي و مركزي و در روز دوشنبه براي مناطق جنوب غربي و جنوبي دور از انتظار نيست.
9434/ 6037