۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۵
کد خبر: 83321409
۰ نفر
124 كیلومتر بزرگراه در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید

بیرجند - ایرنا - 124 كیلومتر پروژه بزرگراهی استان خراسان جنوبی به طور همزمان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح و عملیات اجرایی 60 كیلومتر پروژه بزرگراهی دیگر آغاز شد.

به گزارش ایرنا آیین بهره برداری همزمان از این طرح های زیربنایی عصر دوشنبه با حضور خیرالله خادمی مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، معاون استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی و با افتتاح قطعه 2 احداث باند دوم بزرگراه دیهوك - خوشاب در شهرستان طبس برگزار شد.
124 كیلومتر بزرگراه با اعتبار 2 هزار و 500 میلیارد ریال امروز (دوشنبه) همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی در خراسان جنوبی افتتاح و 133 كیلومتر راه و راه آهن با اعتبار موردنیاز 2 هزار و 900 میلیارد ریال كلنگ زنی شد.
در این آیین باند دوم طبس - یزد به طول 6 كیلومتر و اعتبار 100 میلیارد ریال، باند دوم دیهوك - راور به طول 32 كیلومتر با اعتبار 600 میلیارد ریال، باند دوم بیرجند - زاهدان به طول 17 كیلومتر با اعتبار 340 میلیارد ریال، باند دوم بیرجند - قاین به طول 25 كیلومتر و فردوس - دیهوك به طول 16 كیلومتر مجموع مبلغ یك هزار میلیارد ریال و محور فردوس - سرایان - آفریز و سه راهی رم 12 كیلومتر با اعتبار 240 میلیارد ریال و جاده بیرجند - میل 73 به طول 16 كیلومتر و با اعتبار 300 میلیارد ریال به طور رسمی افتتاح شد.
همچنین عملیات اجرایی 60 كیلومتر از پروژه های بزرگراهی خراسان جنوبی در دیهوك به طور همزمان كلنگ زنی شد.
باند دوم طبس - یزد به طول 25 كیلومتر با اعتبار اولیه 590 میلیارد ریال، باند دوم دیهوك به فردوس به طول 18 كیلومتر و با اعتبار اولیه 700 میلیارد ریال، باند دوم شوسف - نهبندان با اعتبار اولیه 600 میلیارد ریال به طول 17 كیلومتر و اتصال راه آهن فردوس به مشهد با مبلغ قرارداد اولیه یك هزار میلیارد ریال به طول 73 كیلومتر از جمله پروژه هایی بود كه امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در دیهوك خراسان جنوبی كلنگ زنی شد.

**17 كیلومتر از باند دوم محور نهبندان - شوسف افتتاح شد
باند دوم محور نهبندان - شوسف به طول 17 كیلومتر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.
رئیس اداره نظارت بر ساخت راه های اداره كل راه و شهرسازی خراسان جنوبی روز دوشنبه در این آیین كه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز حضور داشت، گفت: این طرح با اعتبار 34 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
محمد امینی افزود: از مجموع 17 كیلومتر طول مسیر، 12 كیلومتر در حوزه استحفاضی شهرستان نهبندان و پنج كیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان سربیشه قرار دارد.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ادامه این مسیر به طول 17 كیلومتر با اعتبار 61 میلیارد تومان خبر داد و گفت: عملیات خاك ریزی این مسیر تا تیر امسال و عملیات آسفالت و دوبانده شدن مسیر تا 36 ماه آینده به اتمام می رسد.
امینی اضافه كرد: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات تلاش خواهیم كرد عملیاتی اجرایی این طرح را زودتر از موعد مقرر اجرا كنیم.
محور نهبندان - شوسف از محورهای ترانزیتی خراسان جنوبی است كه روزانه صدها خودروی ترانزیتی در این مسیر تردد می كنند.
«مازیار حسینی» معاون امور مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان ‌جنوبی و نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، 17 كیلومتر از باند دوم محور نهبندان - شوسف را افتتاح كرد.
خراسان ‌جنوبی از نظر وسعت سومین استان و از نظر طول راه‌ ها ششمین استان كشور است كه دارای بیش از 17 هزار كیلومتر راه است.
شهرستان نهبندان در 200 كیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

**ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز خراسان جنوبی آغاز شد
ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز استان خراسان جنوبی روز دوشنبه در آیینی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
به گزارش ایرنا، مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی در آیین آغاز اجرای ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفت: این طرح ها با اعتبار 64 میلیارد ریال اجرا می شود.
جعفر شهامت افزود: كار ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با اعتبار 33 میلیارد تومان انجام خواهد شد.
وی بیان كرد: همچنین ایمن سازی مبادی ورودی شهر بیرجند (مقابل سایت پلیس راه) با اعتبار هفت میلیارد ریال و ضلع غربی میدان شهدای عبادی با اعتبار بیش از 24 میلیارد ریال همزمان با این طرح آغاز شد.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی اظهار كرد: تاكنون از 27 نقطه پرحادثه استان هفت مكان ایمن سازی شده و عملیات اجرایی پنج نقطه دیگر در دست اجرا است.
وی گفت: ایمنی راه و حمل و نقل از اولویت های ویژه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است كه امید می‌رود با اجرا و اتمام پروژه‌های ایمن سازی نقاط حادثه خیز روند كاهش حوادث رانندگی در استان ادامه داشته باشد.
«علی نبیان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان، كلنگ ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز استان خراسان جنوبی را به زمین زد.

**باند دوم محور اسدیه - بیرجند به بهره برداری رسید
باند دوم محور اسدیه - بیرجند به طول 16 كیلومتر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
فرماندار درمیان روز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح كه معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی هم حضور داشت گفت: عملیات اجرایی این طرح سال 92 آغاز شد و با اعتبار 30 میلیارد تومان به اتمام رسید.
محمد بشیری زاده احداث 38 پل احداثی، 10 پل تعریضی و اجرای دور برگردان های لازم را از مشخصات فنی این پروژه ذكر كرد و گفت: بودجه این پروژه از محل بودجه ملی تامین شده و در فاز دوم دو بانده كردن این محور تا منصورآباد مدنظر است.
وی ادامه داد: تابلو و تجهیزات ایمنی لازم در این محور نصب شده و بیش از 53 هزار نفر از مزایای این طرح برخوردار شدند.
شهر اسدیه مركز شهرستان مرزی درمیان در 105 كیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
«علی نبیان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان، باند دوم محور اسدیه - بیرجند را افتتاح كرد.
خراسان ‌جنوبی از نظر وسعت سومین استان و از نظر طول راه‌ ها ششمین استان كشور است كه دارای بیش از 17 هزار كیلومتر راه است.
عملیات توسعه و بهسازی سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند هم امروز (دوشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار خراسان جنوبی آغاز شد و محمد اسلامی از روند دوبانده سازی جاده بیرجند - قاین بازدید كرد.

**عملیات اجرایی اتصال فردوس به شبكه ریلی آغاز شد
عملیات اجرایی اتصال فردوس در خراسان جنوبی به شبكه ریلی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل كشور آغاز شد.
به گزارش ایرنا مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل عصر دوشنبه در حاشیه آغاز این طرح كه با حضور معاون استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: عملیات اجرایی این طرح به طول 71 كیلومتر و با اختصاص 101 میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.
خیرالله خادمی افزود: عملیات اجرایی این طرح از ایستگاه جزین در كریدور ریلی مشهد - بافق جدا می شود و در مسیر نسبتا هموار به شهرستان فردوس می رسد كه از جاده های روستایی و مزارع به صورت روگذر عبور خواهد كرد.
وی اظهار داشت: ایستگاه های فرعی در این مسیر در نظر گرفته شده كه اولین ایستگاه در كیلومتر 24 و دومین ایستگاه در كیلومتر 56 احداث خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در مجموع برای زیرسازی این طرح 101 میلیارد تومان و برای روسازی 150 میلیارد تومان هزینه خواهیم كرد و زمان اجرای این طرح 42 ماه است.
وی یكی از برنامه های دولت را احداث شبكه های ریلی در شرق كشور عنوان كرد و افزود: در اجرای كریدور شامل به جنوب، استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی به هم متصل می شوند كه بزرگترین شبكه ریلی كشور محسوب می شود و امیدواریم با پیگیری های خوب این كریدور را به نتیجه برسانیم.
وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (دوشنبه) با هیات همراه برای افتتاح و كلنگ زنی 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.
محمد اسلامی در این سفر یك روزه در بیرجند مركز استان است و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر كردند.
124 كیلومتر بزرگراه با اعتبار 2 هزار و 500 میلیارد ریال امروز (دوشنبه)همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی در خراسان جنوبی افتتاح و 133 كیلومتر راه و راه آهن با اعتبار موردنیاز 2 هزار و 900 میلیارد ریال كلنگ زنی شد.
همچنین با افتتاح ۷۹۸ واحد تعاونی مسكن مهر پادگان ۰۴ بیرجند، مراسم اختتامیه طرح مسكن مهر استان خراسان جنوبی با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
3215*7556*3028