۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۰
کد خبر: 83321390
۰ نفر
عراق بازهم بهانه تراشی های امنیتی آمریكا را رد كرد

بغداد – ایرنا – یك مقام نظامی ارشد عراق، بهانه تراشی های جدید امنیتی آمریكا در پی حادثه انفجار یك گلوله مینی كاتیوشا در منطقه سبز بغداد و فاصله چند كیلومتری سفارت آمریكا را رد و بر وجود امنیت در بغداد تاكید كرد.

بعد از حادثه شلیك یك گلوله مینی كاتیوشا به منطقه امنیتی سبز در مركز بغداد كه سفارتخانه بزرگ آمریكا و نهادهای مهم دولتی عراق واقع است، مقامات آمریكا آن را دلیل دیگری بر وجود تهدیدات امنیتی علیه شهروندان و دیپلمات های غربی (آمریكایی) دانستند اما سخنگوی مركز رسانه ای ستاد مشترك عراق تاكید كرد كه اوضاع در حال حاضر در بغداد امن و باثبات است.
سرتیپ «یحیی رسول» در توئیتی در صفحه شخصی خود نوشته است كه اوضاع در پایتخت عراق امن و باثبات است و نیروهای عراق در فرماندهی عملیات امنیت بغداد شبانه روز برای حفاظت از جان شهروندان و نمایندگای های دیپلماتیك و شركت های خارجی و بومی فعالیت می كنند.
وی اضافه كرده است كه هیچ جای نگرانی نیست و از رسانه ها درخواست می شود كه قبل از انتشار اخباری كه ممكن است صحیح نباشد، با منابع رسمی عراق هماهنگی كنند.
درهمین حال گزارش خبرنگار ایرنا از سطح شهر بغداد حاكی است شرایط عادی و زندگی طبیعی جریان دارد و مناطق پیرامون منطقه امنیتی سبز در مركز بغداد نیز شرایط كاملا طبیعی است و تنها در برخی از ورودی های خیابان های اصلی منطقه سبز توقف یك یا دو خودرو زرهی نوع «هامر» متعلق به نیروهای نظامی عراق دیده می شود.
حمله مشكوك مینی كاتیوشا به منطقه امنیتی سبز فاقد هرگونه خسارت جانی و مادی بوده و نیروهای امنیتی عراق سكویی كه از آن گلوله شلیك شده را پیدا كرده و هنوز تحقیقات پیرامون عامل و یا عوامل پس پرده این حمله ادامه دارد و تاكنون جزییات تازه از این حادثه منتشر نشده است.
خاورم *4*353*380*