۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۹
کد خبر: 83321357
۰ نفر
72 هزار و 180 هكتار از اراضي مرودشت سمپاشي شد

شيراز-ايرنا- كارشناس گياهپزشكي مديريت جهاد كشاورزي شهرستان مرودشت گفت: از ابتداي سال 98 تا كنون 72 هزار و 180هكتار از اراضي اين شهرستان براي مقابله با 10 تا 15 گونه از علف هاي هرز سمپاشي شد.

روابط عمومي مديريت جهاد كشاورزي شهرستان مرودشت در گزارش روز دوشنبه خود به نقل از سيده ليلا موسوي افزود: اين ميزان سمپاشي شامل، مبارزه با علف هاي هرز كشيده برگ در 24هزار و 887 هكتار، مبارزه با علف هاي هرز پهن برگ در 22هزار و 524 هكتار و مبارزه توام (پهن برگ و كشيده برگ )در سطح 24 هزار و 769 هكتار انجام شده است.
وي ادامه داد: علف هاي هرز يكي از عوامل مخرب براي گياهان است و با توجه به شرايط آب و هوايي اين شهرستان، زمان مبارزه با علف هاي هرز در اين منطقه از اوايل اسفند ماه آغاز مي شود و تا پايان فروردين ادامه دارد.
موسوي اظهار داشت: با توجه به اينكه برخي از علف هاي هرز به سموم متعارف، مقاوم است كشاورزان براي از بين بردن آنها بايد با مشورت كارشناسان ذي ربط از سموم جديد استفاده كنند.
وي، بهترين روش هاي مبارزه با علف هاي هرز را استفاده از بذرهاي گواهي شده و همچنين بوجاري شده عاري از بذر علف هاي هرز، مشاوره با كارشناسان قبل از هر مبارزه اي و انجام كشت متناوب عنوان كرد.
به گفته موسوي، در سال زراعي جاري بيش از 50 هزار هكتار از اراضي شهرستان مرودشت به كشت گندم اختصاص داده شده است.
شهرستان مرودشت در 45 كيلومتري شمال شيراز قرار دارد.
ع.پ /6118