۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۶
کد خبر: 83321352
۰ نفر
انتقال 8.5میلیون تن كالا به آسیای میانه با تكمیل كریدور یزد-چابهار

بیرجند - ایرنا - معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل كشور گفت: كریدور یزد - چابهار یكی از كریدورهای اصلی كشور است كه در صورت تكمیل ظرفیت انتقال 8.5 میلیون تن كالا به آسیای میانه دارد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا كدخدازاده روز دوشنبه در جریان بازدید «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی از پروژه باند دوم محور بیرجند - قاین افزود: مطالبات پیمانكاران و كارگران این جاده مواصلاتی 50 میلیارد تومان است كه سبب شده پروژه به كندی پیش برود.
معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل كشور گفت: كریدور جنوب - شمال شرق از سمت زاهدان - بیرجند - مشهد یك هزار و 576 كیلومتر است و در حال حاضر یك هزار و 48 كیلومتر عملیات دو بانده سازی این كریدور در دست اجرا است و مابقی به بهره برداری رسیده است.
كدخدازاده افزود: همچنین 425 كیلومتر از این محور در خراسان جنوبی قرار دارد كه تاكنون از این میزان باند دوم 191 كیلومتر افتتاح شده است.
وی همچنین خاطرنشان كرد: تكمیل پروژه دو بانده سازی جاده بیرجند - قاین با احتساب مطالبات پیمانكاران 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل كشور یادآور شد: جاده بیرجند - قاین 100 كیلومتر است كه پیمان سپاری شده و تاكنون 48 كیلومتر از باند دوم آن به بهره برداری رسیده است.
وی تصریح كرد: در حال حاضر 52 كیلومتر از این محور در دست اجرا است كه برای ادامه نیاز به تخصیص اعتبار دارد.
كدخدازاده افزود: محور بیرجند - قاین بخشی از كریدور 1570 كیلومتر شرق (محور مشهد - چابهار) است.
وی بیان كرد: عملیات دوبانده سازی این پروژه از سال 89 آغاز شد و سه پیمانكار با مجموع 120 میلیارد تومان قرارداد در 51 كیلومتر باقی مانده با پیشرفت 40 درصد مشغول فعالیت هستند.
وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (دوشنبه) برای افتتاح و كلنگ زنی 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.
محمد اسلامی در این سفر یك روزه در بیرجند مركز استان است و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر كردند.
7557*3028