۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۴
کد خبر: 83321349
۰ نفر
استاندار تهران: انحصار توزیع آرد باید شكسته شود

تهران- ایرنا- انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به تصمیم امروز (دوشنبه) شورای آرد و نان استان مبنی بر افزایش نرخ حمل آرد در این استان با هدف حل مشكلات مربوط به جابه جایی این محصول تصریح كرد: انحصار توزیع آرد باید شكسته شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا در جلسه شورای آرد و نان استان تهران به ریاست استاندار، افزایش 400 تومانی نرخ حمل آرد برای هر كیسه در استان تصویب شد و با این احتساب نرخ جابه جایی هر كیسه از یك هزار و 100 تومان به یك هزار و 500 تومان رسید.
استاندار تهران در این میان البته بر تاكید رییس جمهوری مبنی بر افزایش نیافتن قیمت نان بدون توجه به منافع دهك های پایین جامعه اشاره و بیان كرد: هزینه افزایش 400 تومانی حمل هر كیسه آرد را نیز از محل یارانه های سازمان غله تامین می كنیم.
به گزارش ایرنا به این ترتیب تاكید شد كه افزایش نرخ حمل آرد تاثیری در نرخ نان نخواهد داشت.
استاندار تهران همچنین تاكید كرد: ظرفیت های موجود در زمینه توزیع و تولید آرد در استان تهران طی سه ماه آینده بررسی و راهكار نهایی ارائه شود.

**اول منافع دهك های پایین را دریابیم
استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود درباره قیمت نان گفت: پیش از آنكه قیمت نان را به نرخ واقعی برسانیم باید منافع دهك های پایین جامعه را نیز در نظر بگیریم.
وی یادآورشد: نان یكی از اقلام غذایی مهم جامعه است و در تعیین قیمت آن باید به همه مردم بخصوص اقشار آسیب پذیر نگاه جدی داشت.
محسنی بندپی اظهارداشت: اكثریت مردم از همین نانوایی های سنتی نان مورد نیاز خود را تامین و به عنوان ماده غذایی اصلی مصرف می كنند.
استاندار تهران گفت: هر نوع افزایش قیمت نان باید به نوعی در این چرخه تعبیه شود كه آسیاب تولید نان بچرخد.
وی به تاكید رییس جمهوری مبنی بر ثابت ماندن قیمت نان اشاره و خاطرنشان كرد: در صورتی كه بناست قیمت نان ثابت بماند باید راه حلی برای جلوگیری از كاهش كیفیت نان ارائه شود.
به گزارش ایرنا اوایل اردیبهشت ماه جاری مدیركل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در نشست ستاد تنظیم بازار استان با انتقاد از تاخیر در توزیع آرد توسط شركت حمل و نقل متولی گفت اختلال در توزیع آرد قابل قبول نیست چون نمی توان مانعی در روند معمول تولید نان مورد نیاز مردم ایجاد كرد.
تهرام/3001//1348/ 1008