۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۴
کد خبر: 83321348
۰ نفر
شهردار تهران: امسال به جای سفیدبالك، پروانه ها به شهر آمدند

تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینكه به دلیل نزولات جوی و نیز تلاش همكارانمان در شهرداری آلودگی هوا كنترل شد گفت: همین امر باعث شد امسال به جای سفید بالك ها پروانه ها به شهر بیایند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پیروز حناچی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از 14 پروژه شهری در منطقه 9 با بیان اینكه ترافیك و آلودگی هوا از جمله مهمترین مشكلات شهر است خاطرنشان كرد: برای كنترل آنها باید منشأ آلودگی و ترافیك را هدف قرار دهیم.
وی با اشاره به اینكه باید برای انجام فعالیت ها در شهر، تعریف جدیدی از كار ارائه شود افزود: لازم نیست برای ارتقای كیفیت زندگی در شهر همه فضاهای شهری را زیر بار ساخت و ساز ببریم.
شهردار تهران تأكید كرد: باید در كاری كه به افزایش كیفیت زندگی در شهر نمی انجامد و آلودگی بیشتری به بار می آورد تأمل كنیم.
وی عنوان كرد: استفاده از خلاقیت و نوآوری برای حل مشكلات شهر سیاست عمومی شهرداری تهران است.
حناچی در ادامه با اشاره به افتتاح مركز نوآوری و فناوری های هوشمند شهری در منطقه 9 اظهارداشت: این یكی از موضوعات بسیار مهم به شمار می رود و جزو شعارهای شورا و شهرداری است.
وی با اشاره به مشكلات دسترسی در منطقه 9 گفت: با بهره برداری پروژه استاد معین تا پایان سال دسترسی از شمال به جنوب در محدوده منطقه 9 راحت تر انجام خواهد شد.

* اجرای 40 پروژه در قالب تهران هوشمند
محمد فرجود رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداری تهران نیز در این آیین گفت: در برنامه تهران هوشمند بیش از 40 پروژه در حال اجراست كه حوزه نوآوری یكی از محورهای اصلی آن به شمار می رود.
وی با بیان اینكه برخی از حوزه ها مشاركتی است اظهارداشت: یكی از محوری ترین تعامل ها با پارك های فناوری و دانشگاه ها به منظور ارائه نیازمندی های شهر بر مبنای فرآیند منظم از تولید محصول تا ارائه خدمت است.
فرجود با اشاره به اینكه سبد نیازمندی ها و فرصت های شهرداری بسیار متنوع است اضافه كرد: شهرداری و شهر تهران بازار مستعد برای هر نوع خدمت نوآورانه است.
وی خاطرنشان كرد: باید فاصله شهرداری و ارائه كنندگان نوآوری را نزدیك كنیم تا حوزه نوآوری زیست پذیرتر شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران ادامه داد: شهر باید بستری برای آزمون سرویس های جدید شود و وظیفه شهرداری هدایت جریان های نوآورانه است.
وی با بیان اینكه مشابه مركز فناوری های منطقه 9 در مناطق دیگر و با همكاری دانشگاه های امیركبیر، شهید بهشتی و تهران نیز انجام خواهد شد افزود: باید بخشی از شهر تهران را به جریان های نوآور بخش خصوصی بسپاریم.
به گزارش ایرنا بخشی از 14 پروژه ای كه امروز افتتاح شد شامل یك بوستان 4500 متری، مركز كسب و كارهای شهری با هدف استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه فناوری اطلاعات، مركز فناوری های هوشمند شهری، اندیشه سرای عبدالكریم قریب و مقبره الشهداست.
گفته می شود مركز كسب و كارهای شهری نخستین نوع از این مركز در ایران است كه حوزه ای عملیاتی در اقتصاد و كسب و كار به شمار می رود.
مركز فناوری های هوشمند شهری كه در حوزه ایجاد و شناخت كسب و كارهای مدیریت شهری از طریق فناوری اطلاعات فعالیت می كند با همكاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و دانشگاه شریف ایجاد شده است.
هزینه 14 پروژه بهره برداری شده منطقه 9 تهران 40 میلیارد تومان ذكر شده است.

تهرام/9353/ 1008