هواشناسی خراسان رضوی نسبت به آبگرفتگی و خسارت باد هشدار داد

مشهد- ایرنا- مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی عصر امروز 30 اردیبهشت با صدور اطلاعیه ای نسبت به احتمال بروز خسارت بر اثر وزش باد شدید، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها بر اثر بارش در این استان هشدار داد.

اداره كل هواشناسی خراسان رضوی عصر دوشنبه اعلام كرد: نقشه‌ها و مدلهای پیش‌ یابی نشاندهنده تقویت بارش رگباری در استان از عصر فردا است. این بارندگی توام با رعد و برق، بارش تگرگ، وزش باد شدید با احتمال بروز خسارت در فاصله زمانی عصر سه شنبه تا اوایل وقت پنجشنبه هفته جاری خواهد بود.
بر این اساس بیشترین حجم بارش برای نیمه شمالی و غربی خراسان رضوی و در بازه زمانی سه‌ شنبه شب آتی و روز چهارشنبه یكم خرداد پیش بینی شده است. روز چهارشنبه نیز با گسترش جریانات جوی شمالی ضمن افزایش حجم بارش، كاهش قابل ملاحظه دما‌ی روزانه هوا در اكثر نقاط خراسان رضوی رخ خواهد داد.
بر اساس اطلاعیه اداره كل هواشناسی خراسان رضوی حجم بارشها در قوچان، كلات، درگز چناران، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن، سبزوار، بردسكن، بجستان، كاشمر، كوهسرخ، خلیل‌آباد، نیشابور، فریمان، صالح‌ آباد، تربت ‌حیدریه، گناباد، كاخك، بینالود و هزارمسجد به ویژه محدوده آبریز سد كارده و همچنین شهر مشهد بیشتر از دیگر نقاط استان پیش بینی شده است.
فعالیت این سامانه جوی با توجه به گسترش ناپایداریهای جوی اختلال احتمالی در سامانه حمل و نقل خراسان رضوی را نیز در پی دارد لذا عموم مردم می بایست طی این مدت از توقف در حاشیه‌ رودخانه‌ها و مناطق مستعد سیلاب و همچنین صعود به ارتفاعات و مناطق كوهستانی خودداری كنند.
3027/1858