مذاكره با سرمایه گذاران خارجی در صنعت پتروشیمی ادامه دارد

تهران- ایرنا- مدیر سرمایه‌گذاری شركت ملی صنایع پتروشیمی از تداوم مذاكره با سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: جذب سرمایه‌های خارجی، تابعی از شرایط بین‌الملل و همكاری‌ها میان ایران و دیگر شركت‌ها و كشورهای دنیاست.

به گزارش وزارت نفت، حسین علیمراد روز دوشنبه درباره سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت پتروشیمی ایران گفت: هم‌اكنون روابط ایران با شركت‌ها و كشورهای مختلف اروپایی و آسیایی بر اساس برد - برد روند جدید ویژه خود را تجربه می‌كند و این‌گونه نیست كه راهبرد منفی یك كشور، روی راهبرد دیگر كشورها اثر مستقیم، همسو و سریع بگذارد.
مدیر سرمایه‌گذاری شركت ملی صنایع پتروشیمی گفت: شركت‌های خارجی به‌ویژه شركت‌های آسیایی با در نظر داشتن شرایط و مزیت‌های صنعت پتروشیمی ایران و با وجود همه تبلیغات منفی كنونی پس از خروج ایالات متحده آمریكا از برنامه جامع اقدام مشترك (برجام)، همچنان مایل به همكاری هستند.
علیمراد به حضور دوباره یك كنسرسیوم سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران اشاره و تاكید كرد: مذاكرات لازم با این كنسرسیوم انجام شده است.
وی ادامه داد: این گروه سرمایه‌گذاری به ما اطمینان داد كه به دنبال اجرای پروژه در طرح‌های صنعت پتروشیمی هستند و حتی از ما درخواست كمك برای تسریع انجام فرآیندهای اجرای پروژه را داشتند.
مدیر سرمایه‌گذاری شركت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینكه دولت به دنبال آغاز هر چه سریعتر این سرمایه‌گذاری است، گفت: این كنسرسیوم خود ساز و كارهای لازم را برای موانع پیش رو دارد.
اقتصام *4018* 3063